Egeyön Haber

EGEM Platformu Egelileri İftarda Buluşturdu

Ankara’da yaşayan Egelilerin kurduğu EGEM Platformu geleneksel iftar buluşmasını 5 Haziran 2018 Salı günü Yenimahalle Belediyesi’nin katkılarıyla Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonunda gerçekleştirdi.

2005 yılında Ankara’da bulunan Ege illerine ait vakıf ve derneklerin (Afyon, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak) bir araya gelerek oluşturduğu EGEM Platformu Ankara’daki Egelilerle geleneksel iftar buluşmasını gerçekleştirdi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar’ın destekleriyle Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonunda gerçekleşen iftara Egeli eski bakan ve milletvekilleri ile bürokratlar da katıldı.

Başkan Yaşar’a Desteklerinden Ötürü Teşekkür

İftar sonrası bir konuşma yapan EGEM Platformu Dönem Başkanı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu, öncelikle iftarı düzenlemeleri konusunda her etkinliklerinde olduğu gibi destek olup yanlarında olan aynı zamanda hemşerileri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Platform olarak Cumhuriyetin başkentinde hem Egeli hemşerilerine memleket hasreti çektirmemek hem de Ankara’da Ege kültürünü doğru bir şekilde yansıtabilmek için yaptıkları çalışmalar ve düzenledikleri etkinliklerle daha fazla insana ulaşmayı amaçladıklarını da belirten Başkan Aksu, birlik ve dayanışma vurgusu yaptı.

Aksu’dan Cumhuriyet Vurgusu: “Ege Cumhuriyetin Kazanıldığı Topraklardır”

Birlik ve dayanışma içerisinde olunduktan sonra başarılamayacak hiçbir amaç ve hedef olmadığını belirten Platform Dönem Başkanı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu, “Çünkü bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm yokluklara ve imkansızlıklara rağmen inatla, ölümü göze alarak kurduğu bu Cumhuriyet’te O’nun ve mücadele arkadaşlarının azmini, kararlılığını ve inancını dinleyerek ve benimseyerek yetişmiş nesilleriz. Bu anlayışla EGEM Platformu her zaman Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık hedefler ve gelecek için elini taşın altına koymaktan da hiçbir zaman çekinmemiş, bundan sonra da hiçbir zaman çekinmeyecektir. Bizler inanıyoruz ki, memleketimize, ilimize, bölgemize Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti Ankara’da sahip çıkmak, Cumhuriyete sahip çıkmaktır. Çünkü hep dediğimiz gibi Ege Bölgesi Cumhuriyetin kazanıldığı topraklardır. Çünkü Ege Bölgesi Aydınlıktır. Çağdaşlıktır. Özgürlüktür. Ege Bölgesi kardeşliktir” diyerek Cumhuriyet ve kardeşlik vurgusu yaptığı konuşmasını herkesin Ramazan ayını ve Ramazan Bayramını kutlayarak sonlandırdı.

Başkan Yaşar da Cumhuriyet Vurgusu Yaptı

Başkan Aksunun ardından söz alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise, Ege Bölgesinin ve Ege illerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve demokrasisinin tutkalı olduğunu vurguladığı konuşmasında hemşerileri ile bir arada olmaktan her zaman büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ