EGEM Platformu’nun Hemşehri Ziyaretleri Devam Ediyor

EGEM Platformu’nun Hemşehri Ziyaretleri Devam Ediyor
Yayınlama: 11.04.2018
A+
A-

Ankara’da bulunan Ege Bölgesi dernek ve vakıflarının 2005 yılında oluşturduğu EGEM Platformu Ankara’daki hemşehrilerini ziyaret etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Olağanüstü Kurultayı ile yeni Genel İdare Kurulunu belirleyen İYİ Parti’yi ziyaret eden Platform Dönem Başkanı ve üyeleri, genel merkezde gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Meral Akşener, Genel Sekreter Aytun Çıray, Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal ve Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas ile bir araya geldiler.

Bürokrasi ve Siyasilerin Desteğine Vurgu

Gerçekleşen ziyarette EGEM Platformu ve projeleri hakkında bilgiler veren Dönem Başkanı Yasin Aksu, “Ankara’da kurulu dernek ve vakıflar olarak Ege’nin kültürünü başkentte yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken hemşehrilerimizle birlikte dayanışmamızı da her platformda arttırarak birlik ve beraberliğimizi de güçlendirmeye çalışıyoruz. Fuarlar, Egeli sanatçıların katılımlarıyla konserler, hemşehrilerimizin resim sergileri gibi kültürel faaliyetlerin yanında okullarda Ege yöresinin tanıtımına katkıda bulunacak eğitsel etkinlikler de düzenliyoruz. Ancak ne yaparsak yapalım bürokrasi ve siyasilerin destekleri atacağımız her adımda bizlere güç ve destek veriyor” ifadelerini kullandı.

Görüşmede EGEM Platformu Dönem Başkanı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu ile birlikte, Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Necmettin Can, Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Apaydın, Denizlililer Derneği Başkanı Adnan Özkul, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Ankara Şubesi Başkanı Nuri Uygun, Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gezinti ve Uşaklılar Derneği Başkanı Nuray Salıcı hazır bulunurken heyet İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Sekreter Aytun Çıray ve Genel Başkan Yardımcıları Şenol Bal ile Berna Sukas İzmir Zeytin Kolonyası ile üzerinde Ege yöresine özgü işlemeler olan bir tabak hediye etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.