EKPSS Kura tercihi ne zaman, nasıl yapılır?

EKPSS Kura tercihi ne zaman, nasıl yapılır?
Yayınlama: 05.01.2023
A+
A-

EKPSS tercih kılavuzu yayınlandı, kura ile engelli memur alımı detayları belli oldu. EKPSS kura tercihi ne zaman? EKPSS tercihleri başladı mı? EKPSS tercihleri nasıl yapılır? EKPSS tercih ne zaman 2023? ÖSYM engelli memur alımı için süreç nasıl işliyor? EKPSS tercih kura başvuru ekranı nasıl kullanılır? Tüm bu soruların yanıtları ve daha fazlası haberimizde. 

EKPSS Kura Tercihi Ne Zaman Yapılacak?

EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı ve EKPSS kura tercihi ne zaman yapılacak sorusu yanıtlandı. Ölçme, seçme ve yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından başvuru süreci bugün itibariyle başlatıldı. Engelli Kamu Personeli Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura yöntemi ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kontenjanları yerleştirme için tercih başvuruları bugün 05 Ocak 2023 itibariyle alınmaya başlandı. 

EKPSS Tercihleri Nasıl Yapılır? 

EKPSS duyurular bölümüyle adayların tercihlerini nasıl yapacakları da açıklandı. Adaylar tercihlerini, 05-13 Ocak 2023 tarihleri arasında yapabilecek. Tercih işlemleri 05 Ocak 2023 tarihinde saat 10.00’da başladı ve 13 Ocak 2023 tarihinde saat 23.59’da sona erecek. 

EKPSS tercih kılavuzu ile nasıl yapılacağı belirtilen tercih işlemleri, 2023-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. 

EKPSS tercih işlemleri T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak gerçekleştirilecek. Adayların EKPSS tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemelerinde yarar olacaktır. 

EKPSS Tercih İşlemleri Yapılırken Bu Detaya Dikkat

EKPSS tercih işlemleri yapılırken bazı kriterlere dikkat etmekte yarar olacaktır. EKPSS Kura için sistemde engel bilgisi bulunmayan ve başvurusunu bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacak olan adayların, başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce bulunduğu ilin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğü’nden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı “Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı” belgesini edinmeleri gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.