Egeyön Haber

Emniyette İsmail Zeybek’i mobing mi intihara götürdü? Yeni detaylar ortaya çıktı!

İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan Alaçatı Polis karakolunda meydana gelen gözlük soruşturması 21 yıllık polis memurunu intihara sürüklemişti. 46 yaşındaki polis memuru İsmail Zeybek’in intiharı emniyetteki mobing iddialarını yeniden gündeme getirdi. Yaşanan acı olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Hürriyet Gazetesi’nden Aydemir Kadıoğlu’nun haberine göre; İzmir’in Çeşme ilçesindeki Alaçatı Emniyet Müdürlüğü’nde meydana gelen, Komiser yardımcısı tarafından güneş gözlüğünü çalmakla suçlanınca jandarma tarafından gözaltına alınan 21 yıllık polis İsmail Zeybek, bu durumu gururuna yediremedi ve yaşamına son verdi.

Meslektaşları, İsmail Zeybek’in mobbing’e maruz kaldığını öne sürdü.
İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin de devreye girdiği intihara giden olaylar zinciri iddialara göre şöyle gelişti:

Geçtiğimiz hafta, İzmir’in Çeşme ilçesi Alaçatı Polis Merkezi’nde görevli komiser yardımcısı Halil Özgür Y., güneş gözlüğünün kaybolması üzerine güvenlik kameralarını inceledi.

Asayiş Büro’da görevli 21 yıllık polis 46 yaşındaki İsmail Zeyrek’in de benzer bir gözlüğü vardı. Komiser yardımcısı savcılığa giderek polis İsmail Zeyrek’ten şikâyetçi oldu. Savcılık soruşturmanın şeffaf olması açısından jandarma tarafından yürütülmesine karar verdi.

CANA MAL OLAN GÖZLÜK ÇAY OCAĞINDA BULUNMUŞ!

Jandarma, hem komiser yardımcısının hem de polis memurunun ifadelerini aldı.

Savcılığın talimatıyla Zeyrek’in evinde ve işyerinde arama yapıldı. Jandarmalar bulduğu bir gözlüğü delil olarak aldı. Zeyrek gözlüğün kendisine ait olduğunu fatura ile kanıtladı, komiser yardımcısı da bulunan gözlüğün kendisine ait olmadığını söyledi. İlçede görevli polislerin iddiasına göre, komiser yardımcısı ifade işlemlerinin ardından gözlüğünü polis merkezinin çay ocağında buldu.

Zeyrek önceki gece evinde başına dayadığı tabancasını ateşledi. Tek el silah sesi duyan komşular polise ihbarda bulundu. Meslektaşları geldiğinde Zeyrek hayatını kaybetmişti. Zeyrek’in cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

KIZ KARDEŞİ KONUŞTU: ÇOK BASİT SAÇMA BİR GÖZLÜK MESELESİ

İzmir Çeşme’de hırsızlıkla suçlanması ardından yaşamına son veren polis memuru İsmail Zeybek’in kız kardeşi Fatma Gökkaya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fatma Gökkaya, ağabeyinin ölüm haberini internetteki haberden öğrendiğini belirterek, “Okuduğumuzda şok olduk. Çok basit, çok saçma bir gözlük meselesi. Ağabeyim aldığı şeyin en iyisini alır. Ama kesinlikle çalma gibi bir şeye inanmıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ