Sadık Grup
Egeyön Haber

Eski yönetimde başlayan maddi sıkıntılar Karşıyaka Belediyesi’de işçi eylemine neden oldu

Karşıyaka Belediyesi’nde eski başkan Hüseyin Mutlu Akpınar döneminden kalan işçi ikramiyeleri sorunu mevcut başkan Cemil Tugay döneminde sorun yaratıyor. İkramiye ve geriye dönük maaşlarını alamadıkları iddia eden işçiler, belediye önünde durumu protesto etti. İşçiler tarafından yapılan açıklamada, “18 aydır birikmiş olan 6 ikramiyemiz hala ödenmedi ve ödenmesi için de hiçbir çaba gösterilmemektedir. Bizleri maaşımızı almak için her ay eylem yapmak zorunda bırakmayın” denildi.

2019 yerel seçimlerinde Hüseyin Mutlu Akpınar’dan görevi devralan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay maddi zorluklarla boğuşuyor. Akpınar döneminden itibaren yaşanan maddi sıkıntılar yeni yönetim için de problem oluşturduç. Maddi kriz nedeniyle zor günler geçiren Karşıyaka Belediyesinde, iddialara göre maaşlarını eksik alan işçiler belediye önünde eylem yaparak yaşananlara tepki gösterdi. Sloganlar atan işçiler, duruma isyan etti.

“18 aydır birikmiş olan 6 ikramiyemiz hala ödenmedi”

Ortak açıklama yapan işçiler, yönetimi göreve davet etti. İşçiler tarafından yapılan açıklamada, “18 aydır birikmiş olan 6 ikramiyemiz hala ödenmedi ve ödenmesi için de hiçbir çaba gösterilmemektedir. Temmuz ayında imzalanan 1 yıllık toplu iş sözleşmesinin süresi tamamlanmış ve yeni sözleşme görüşmeleri başlayacak olmasına rağmen halen daha önceki toplu iş sözleşmesinden hak ettiğimiz geriye dönük farklar ödenmemiş olup ödenmesi için de hiçbir çaba gösterilmemektedir. Maaşlarımız düzenli ödenmemektedir. Kasım ayı maaşının yarısının düne kadar hala yatırılmamış olması sebebiyle dün almış olduğumuz eylem kararından sonra; yok denilen para bulunulmuş ve hesaplarımıza yatırılmıştır. Yönetimi sorumluluğa davet ediyoruz. Bizleri maaşımızı almak için her ay eylem yapmak zorunda bırakmayın.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ