Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EÜ Merkez Kütüphanesinde “15 Temmuz Konulu Kitap Sergisi” açıldı

EGE ÜNİVERSİTESİ (EÜ) KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA “15 TEMMUZ KONULU YAYIN SERGİSİ” AÇILDI.

EGE ÜNİVERSİTESİ (EÜ) KÜTÜPHANE

Ege Üniversitesi (EÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıl dönümü dolayısıyla “15 Temmuz Konulu Yayın Sergisi” açıldı.

Ege Üniversitesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından, 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmamak amacıyla “15 Temmuz” konulu yayınlardan oluşan sergi hazırlandı.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan Vekili Nedim Hant, “Bilindiği üzere kütüphaneler bilgi ve belgelerin toplanarak muhafaza edildiği ve gerektiğinde ilgili araştırmacıların hizmetine sunulduğu yerlerdir. Ülkemizde 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin gelecek kuşaklara aktarılması, unutturulmaması ve demokrasiye sahip çıkılmasının vurgulanması açısından önem arz etmektedir. Bu kapsamda üniversitemizde düzenlenen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinliklerine, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı koleksiyonunda bulunan seçili ‘15 Temmuz’ konulu yayınlardan oluşan ‘kitap sergisi’ ile katılmıştır” dedi.

Sergi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında 19 Temmuz 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacak.