Egeyön Haber

Gri Sigorta Yepyeni Ürünü İle Sigortacılık Alanında Bir İlke İmza Atıyor

Geçtiğimiz senenin sonlarında sektöre hızlı bir giriş yapan ve %100 yerli sermayeye sahip bir sigorta şirketi olması ile dikkat çeken GRI Sigorta, 2021’e de hızlı bir giriş yaptı.

Kurucu ortakları arasında S.S. TARİŞ Pamuk Birliği’nin de olduğu ve kuruldukları ilk andan bu yana tarım sigortaları branşında yenilikler ve atılımlar yapacaklarının sinyalini veren şirket, yepyeni bir ürün ile bu alanda bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Bölge yapılandırmalarını yakın bir zamanda tamamlayıp çok kısa bir sürede Türkiye genelinde yaklaşık 900 adet acenteyi bünyesine katan GRI Sigorta, yeni ürünleri olan “Hasat Dostu Sigorta” ürününü bu hafta itibari ile hizmete sunuyor.

Türkiye’de bir ilk olup yalnızca GRI Sigorta acenteleri tarafından satışı gerçekleştirilecek olan bu ürün, hasat sonrası tarlada bekletilen tahıl saplarını yangın riskine karşı teminat altına alıyor.

ÇİFTÇİ VE ÜRETİCİYE DOST ÜRÜN

GRI Sigorta’nın “Her Gününüzde Dost” mottosunun altını çizen “Hasat Dostu Sigorta” ürünü dahilinde;

  • Teminat, hasat tarihinde başlayıp hasat tarlada bulunduğu sürece geçerliliğini koruyor.
  • Teminat, hasat tarihinden itibaren en geç 30 gün sonra sona eriyor.
  • 100 TL’lik asgari prim ile sigortalanacak arazi için çiftçinin TARSİM poliçesinin yürürlükte olması gerekiyor.
  • Tüm GRI Sigorta acenteleri bu ürünün satışını gerçekleştirebiliyor.

GENEL MÜDÜRDEN MÜJDE VAR: YENİ ÜRÜN VE PROJELERİN DEVAMI GELECEK

GRI Sigorta’nın Genel Müdürü, sektörün deneyimli isimlerinden Rüstem Güngör, ziraat fakültesi mezunu ve yıllardır tarım sigorta ürünleri ile iç içe olduğu için tarım sigortalarına ayrıca önem veriyor.

Çiftçinin hayatını kolaylaştırmak için yepyeni ürün ve projeler geliştirmeye devam edeceklerini belirten Güngör, üreticinin her gününde yanında olmayı ve sorunlarına çözüm getirmeyi hedeflediklerini ifade ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ