Elit Life
Egeyön Haber

Haluk Levent devreye girdi, İyilik Atölyesi taşınıyor

ÜNLÜ ŞARKICI, TWİTTER ÜZERİNDEN “DOWN SENDROMLULARIN KAFESİNE BAŞINDAN BERİ DESTEK VEREN VE SIFIRDAN HER ŞEYİ SIRTLAYAN MUSTAFA BEY İLE GÖRÜŞTÜK. AVM 32 BİN LİRA OLAN KİRAYI 50 BİNE ÇIKARTMIŞ VE HİÇBİR ŞEKİLDE İNDİRİME GİTMİYOR. BİZLER DE KAFEYİ BAŞKA YERE TAŞIYACAĞIZ. AÇILIŞINI DA BEN YAPACAĞIM” DİYE YAZDI.

İzmir’de bir alışveriş merkezinde Down sendromlu bireyler ve annelerinin çalıştığı kafe İyilik Atölyesi’nin, istenen kira bedelini karşılayamaması üzerine aldığı kapatma kararı sonrası ünlü şarkısı Haluk Levent devreye girdi.

İzmir Karşıyaka’da bulunan bir alışveriş merkezinde Down sendromlu bireyler ve annelerinin çalıştığı İyilik Atölyesi, istenen kira bedelini karşılayamamaları üzerine kafeyi kapatacaklarını duyurdu. Bunun üzerine sosyal medya üzerinden bazı kullanıcılar Haluk Levent’e ve kurucusu olduğu Ahbap Platformu’na çağrıda bulundu. Ünlü şarkıcı, Twitter üzerinden “Down sendromluların kafesine başından beri destek veren ve sıfırdan her şeyi sırtlayan Mustafa Bey ile görüştük. AVM 32 bin lira olan kirayı 50 bine çıkartmış ve hiçbir şekilde indirime gitmiyor. Bizler de kafeyi başka yere taşıyacağız. Açılışını da ben yapacağım” diye yazdı.

Karşıyaka Vapur İskelesi’nin yanına taşınacak

Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklama yapan ünlü şarkıcı, “İyilik Atölyesi’nde Down sendromlu bireyler ve anneleri çalışıyor. Sigortalı çalışıyorlar ve gelir de onlara kalıyordu. Kiranın artışı yüzünden onlar şu anda kafe taşınacak. Karşıyaka Vapur İskelesi’nin yanında yer buldular. Ben de o yerin açılışını yapacağım. Kafenin açılış tarihi net değil ancak 20-25 Aralık tarihlerinde olacağı düşünülüyor. Ahbap Platformu üyeleri şimdiden hayırseverlerden kafenin eşyalarını temin etti bile” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ