Akşener’den Denizli Ziyareti Öncesi, Transfer Şov

Akşener’den Denizli Ziyareti Öncesi, Transfer Şov
Yayınlama: 08.02.2018
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 10 Şubat’ta gerçekleştireceği Denizli ziyareti öncesi, partiye katılması için 3 önemli ismi ikna etti. MHP’li Devlet eski Bakanı Reşat Doğru,Ülkücü camia içinde ‘’Doğu’nun Başbuğ’u’’ olarak tanınan ve yıllardır MHP hareketi içinde yer alan Yılma Durak 1 Mart tezkeresi öncesi Kuzey Irak’a yapılacak harekâtın komutanı Emekli Tümgeneral ve MHP eski Milletvekili Erdal Sipahi İYİ Parti’ye katıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşaner 10 Şubat’ta İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı Binası’nın açılışı için Denizli’de olacak. Akşener bu açılış öncesinde Türkiye Siyaseti’nde ses getirecek isimleri İYİ Parti kadrosuna dahil olmaları için ikna etti.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre,İYİ Parti Merkez Danışma Kurulu üyeliğine getirilen Yılma Durak, 1961-1962 yıllarında Osman Bölükbaşı’nın Genel Başkanı olduğu Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nde Gençlik Kolları başkanlığı yapmış, daha sonra da MHP’de ülkücü teşkilatları kurmuştu. Alparslan Türkeş ile beraber Türk-İslam Araştırmaları Vakfını da kuran Durak, halen bazı vakıf ve derneklerin de yönetimde bulunuyor.

SİPAHİ PAŞA DA GİRDİ

İYİ Partiye katılanlar arasında MHP İzmir eski Milletvekili ve Emekli Tümgeneral Erdal Sipahi de bulunuyor. Sipahi, 1 Mart 2003 tezkeresi öncesi Kuzey Irak’a harekât yapacak kuvvetlerin komutanı olarak görevlendirilmişti. Sipahi de partinin Merkez Danışma Kurulu üyesi oldu.

MHP’li Eski Bakan

İYİ Parti üyesi olan ve Merkez Danışma Kurulunda görev alanlar arasında MHP’li eski Devlet Bakanı Reşat Doğru, Enerji Bakanlığı eski Müsteşarı Ahmet Gökçen, Ülkü Ocaklarının ilk Genel Başkanı Aytekin Yıldırım ve Turizm Bakanlığı eski Müsteşarı Haluk Akar da bulunuyor.

2 Denizlili Var

Ayrıca, ANAP eski Milletvekilleri Mehmet Kocabaş, Necati Güllülü, Yaşar Dedelek ve 21. Dönem ANAP Denizli Milletvekili Beyhan Aslan, MHP eski Milletvekilleri Mümin İnan, Şaban Kardeş, Mehmet Serdaroğlu ve Cemalettin Şimşek, Cumhuriyet Kadınları Güzelbahçe Başkanı Mesude Öney, DYP eski milletvekili ve TBMM Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Komisyonu Başkanı Sadık Avundukluoğlu, DSP eski Milletvekili Boray Baycık ve Denizlili Eğitimci Yazar Dr. Sakin Öner da İYİ Parti’ye geçti.

İYİ Parti Denizli ile ilgili diğer haberler;

Meral Akşener Denizli’de

Akşener’i Denizli’de Büyük Kalabalık Karşılayacak

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.