Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Hüdaverdi Akbeyik yazdı: İnsanlığımızı Kesen Kin ve Kıskançlığımızı, Nefretimizi ,Gururumuzu Kestik

Hüdaverdi Akbeyik

Hüdaverdi Akbeyik

5 Aralık 1951 Denizli Çal-Sazak’ta doğdu. İlkokulu Sazak ve Çal ilçesinde tamamladı. 1972 yılında Denizli İmam-Hatip Lisesi, 1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresini bitirdi. 2000 yılında Pamukkale Üniversitesi’nde İşletme Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisansını tamamladı. 1973 – 1979 yıllarında Hacettepe Üniversitesi’nde Gece İdarecisi ve Hastaneler Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1984 – 1985 yıllarında Denizli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde uzman, 1985 – 1993 yıllarında Denizli Sağlık Müdürlüğü’nde Kurucu Personel Şube Müdürü olarak çalıştı. 1993 – 1995 yıllarında Pamukkale Üniversitesi’nde Kurucu Hastaneler Baş Müdürü, 1995 – 2009 yıllarında yine Pamukkale Üniversitesinde Personel Daire Başkanı, 2009 – 2016 tarihlerinde yine Pamukkale Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve Personel Daire Başkan Vekili olarak görev yaptı. 5 Aralık 2016 tarihinde emekli oldu. Sosyal, kültürel dernek ve vakıflarda görev aldı. Denizli ve çevresi tarihi, kültürü ve girişimciliği konusunda araştırmalar yaptı. Denizli’de bir yerel televizyonda Dünya Evren ve İnsan adlı program yaptı. Yine yerel bir gazetede köşe yazarlığı yaptı. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
YAKINLAŞMA olan Kurban Bayramının Huzurunu yaşamaktayız. Allah’ın yarattıklarına sevgi temelli yaklaşarak İnsan olmanın  sevinci içindeyiz..
   Aile, Dost, Arkadaşlarla Bayramlaşarak İnsanların gönüllerinde Allah’a yakınlaşıyoruz.Yoksulların Duaları,Çocukların sevinci ile  Bayram Yaşıyoruz..
        İNSANLIĞIMIZI ARKAYA ALAN ,  NEFRETİMİZİ,KIZGINLIĞIMIZI,KİBİR VE GURURUMUZU,KISKANÇLIĞIMIZI KESTİK, BEN liği Kestik…..
  İSMAİL olmanın   sevincini yaşıyoruz..BİZ olmanın ..İNSAN olmanın sevincini yaşıyoruz.
  Müslüman olmanın, Millet olmanın onurunu yaşıyoruz..
  Verirken almanın ,alırken vermenin Kulluğunu yaşıyoruz..
  İsmail, Allah’a teslim oldu……İbrahim (a.s..) Allah’a teslim oldu…
Ve İBRAHİM (a.s.)i ateş yakmadı…Ateş gülistan oldu..Yusuf(a.s.)  zindanlarda çürümedi, Mısır ‘a Sultan oldu.  Eyüp (a.s.) ın acıları dindi, sağlığına,ailesine kavuştu…Ve bizim Peygamberimiz  Muhammed Mustafa (s.a.v.) çok daraldığında  ALLAH ‘ın  katına yükseldi…..
    İnsan ,İyiliğin adıdır…İnsan İyi ve Güzel işler yapmanın adıdır. İnsan gönüllere girmenin adıdır.
    İnsan Bilimim, Üretmenin adıdır..Ürettiğini paylaşmanın adıdır.
    İnsan,Allah’ın verdiğinin 40 da 1 vermenin adıdır..Malının,bedeninin ve ilminin  40 da 1  yoksullara vermenin adıdır..
    Kurban Bayram’ında   İnsanların   gönüllerde Allah’a daha çok yakınlaşmanın Mutluluğunu yaşadık..Ve Yaşıyoruz…Birlikte Yaşayalım…
    Kurban Bayramımız Kutlu Olsun….
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ