Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İlkokul öğrencilerinin geri dönüşüm projesi engelli çocuklara umut oluyor

MUĞLA (İHA) – MUĞLA’NIN ORTACA İLÇESİNDEKİ CENGİZ TOPEL İLKOKULU’NUN “GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ” HEM DOĞAYI KORUYOR HEM DE ENGELLİ ÇOCUKLARA UMUT OLUYOR.

MUĞLA (İHA) - MUĞLA’NIN

Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Cengiz Topel İlkokulu’nun “Geri Dönüşüm Projesi” hem doğayı koruyor hem de engelli çocuklara umut oluyor.

Ortaca’da 2018 yılından bu yana devam eden ve “Ortaca’da Evimiz, Temiz Kalsın Çevremiz” projesi, sıfır atık hedefine katkı sağlamaya devam ediyor. Evlerde biriken bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla yürütülen proje, Cengiz Topel İlkokulu öğrencileri ve gönüllülerin desteğiyle de farkındalık oluşturdu. Proje kapsamında toplanan 5,5 ton bitkisel atık yağ, geri dönüşümle ekonomiye ve çevreye kazandırılırken, toplanan yağlar sayesinde, Köyceğiz Gölü büyüklüğünde bir alanı kaplayan temiz su kaynağının korunması da sağlanmış oldu.

Cengiz Topel İlkokulu’nda öğretmen Kamil Karakaş ve minik öğrencileri, geri dönüşümle elde edilen gelirle tekerlekli çocuk sandalyesi satın alarak, bedensel engelli çocukların hayatına dokundu. İlkokul öğrencilerinin örnek davranışı takdir toplarken, beş engelli çocuğun günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine de yardımcı oldu. Vatandaşların da takdirini toplayan proje, çevreyi korumanın yanı sıra aynı zamanda toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın da önemine dikkat çekiyor.