Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde tasarruf tedbirleri kararı

EKONOMİDEKİ GELİŞMELERİN “İÇ AÇICI” OLMADIĞINI SÖYLEYEN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU, BELEDİYEDEKİ TÜM BİRİMLERDEN 1 ARALIK TARİHİNE KADAR TASARRUF TEDBİRLERİYLE İLGİLİ ÖNERİLERİNİ İSTEDİ. KOCAOĞLU, “BUGÜNE KADAR HER TÜRLÜ FIRTINAYA KARŞI FİNANS GÜCÜMÜZLE AYAKTA KALABİLDİK. TEDBİRLİ DAVRANMAK ZORUNDAYIZ. BELEDİYENİN EKONOMİSİNİ ZOR TOPLADIK, KREDİBİLİTEYİ ZOR SAĞLADIK. TEKRAR BAŞLADIĞIMIZ NOKTAYA DÖNMEYELİM. BİZ DEVLETE BORÇ TAKAN BİR BELEDİYE DEĞİLİZ. BUNDAN SONRA DA ÖYLE OLMAYACAĞIZ” DEDİ.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyedeki tüm birimlerden 1 Aralık tarihine kadar tasarruf tedbirleriyle ilgili önerilerini istedi. Kocaoğlu, “Bugüne kadar her türlü fırtınaya karşı finans gücümüzle ayakta kalabildik. Tedbirli davranmak zorundayız. Belediyenin ekonomisini zor topladık, kredibiliteyi zor sağladık. Tekrar başladığımız noktaya dönmeyelim. Biz devlete borç takan bir belediye değiliz. Bundan sonra da öyle olmayacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ülke ekonomisindeki gelişmelerin endişe verici boyutlara doğru gittiğini belirterek, belediyedeki birimlerden tasarruf tedbirleri konusunda çalışma yapmalarını istedi. Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey bürokratlarını “son ekonomik gelişmelerin” değerlendirildiği özel bir toplantıya davet eden Başkan Kocaoğlu, tüm birimlerin tasarruf tedbirleriyle ilgili önerilerini 1 Aralık’a kadar kendisine ulaştırması talimatını verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük yatırım ve projelerin sürekliliği için zorunlu olmayan harcamalarını mutlaka gözden geçirmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Kocaoğlu, “Ülke ekonomisinin durumu hiç de iç açıcı değil. Belediyenin ekonomisini zor topladık, kredibiliteyi zor sağladık. Bunu bozmamalıyız. Tekrar başladığımız noktaya dönmeyelim. Biz devlete borç takan bir belediye değiliz. Bundan sonra öyle de olmayacağız. Bugüne kadar her türlü fırtınaya karşı finans gücümüzle ayakta kalabildik. Tedbirli davranmak zorundayız. 10 lira da olsa tasarruf edeceğiz. Bizim yerimize gelecek arkadaş popülist davranırsa, belediye zor durumlara düşebilir. Ekonomideki verileri okuduğunuzda, bunu rahatlıkla görebiliyorsunuz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, tasarruf tedbirlerinin sadece kendileri için değil, özel sektör ve kamudaki tüm kurum ve kuruluşlar için geçerli olduğunun da altını çizerek, “Mutlaka daha fazla üretmeli ve daha fazla tasarruf etmeliyiz. Türkiye’nin başka şansı yok” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ