Egeyön Haber

İzmir’in yükselen markası White House yeni binasında daha yüksek kalite hedefliyor!

Egeyön Tv ekibi İzmir’de gelinlik modelleri ile fark yaratan White house firmasının yeni binasını ziyaret etti. Ziyarette White House’un sahibi İsmail Urhan ve Genel Koordinatörü Osman Baysal ile de sohbet gerçekleştirdi.

Egeyön Tv İzmir’in başarılı markalarını ziyaret etmeye devam ediyor. Moda tasarımı ile ön plana çıkan İzmir’in başarılı gelinlik firmalarından biri olan White House’u yeni binasında ziyaret eden ekibimiz, Firma sahibi Denizlili iş insanı İsmail Urhan ve Firma genel koordinatörü Osman Baysal ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Egeyön Haber ekibi ilk olarak White House’un sahibi İsmail Urhan ile röportaj gerçekleştirdi. Urhan, Egeyön Haber’e yaptığı açıklamada firmalarının ne zaman kurulduğunu, nasıl bir çalışma yürüttüklerini ve pandemi sürecinde aldıkları tedbirleri anlattı. Urhan sözlerine kendisini tanıtarak başladı ve şöyle devam etti, ‘Ben İsmail Urhan, White House’un sahibiyim. İzmir’e 1981 yılında geldim. 16-17 yıl bir firmada çalıştıktan sonra 1999 yılında White House’u kurduk. Şimdi White house’u iyi yerlere taşımaya çalışıyoruz. Pandemi dönemde bir iş yerimizi 20 Mart’ta işyerimizi kapatmıştık. 6. ayda açtık. pandemide biz kalabalık bir ekiple çalışıyorduk. Bir süre evlerindeydi arkadaşlarımız. Hala düşük kadro ile çalışıyoruz. Taleplerimizi eski doğrultuda değil. Avrupa birçok ülke kapalı. Ortadoğu’da da bir çok ülke ile çalışıyoruz. Onlarda açıyor kapatıyor. Açtığı dönemlerde çalışıyoruz. Amerika, Kanada Avrupa’da Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa var, Afrika’da Cezayir var, Tunus var, Libya var çalıştığımız. Çok çeşitli şehir ve ülkeler var. Her ülkenin kendine göre çalışmaları ve sattığı ürünler  farklı olduğu için onlara farklı ürünler ulaştırmaya çalışıyoruz.’ dedi.

‘DAHA İYİ DAHA KALİTELİ ÜRÜNLER ÜRTETMEK İSTİYORUZ’

Yen, binalarına geçtiklerini ifade eden Urhan, ‘White House olarak kendimize ait mülkümüzü yeniledik. İnşallah bu vesile ile daha katma değeri yüksek, daha kaliteli ürünler üretmeyi planlıyoruz. Mesleğimizi yapan o kadar çok firma var ki biz de daha iyi ve daha kaliteli ürünler üretmek zorundayız. Pazara hitap edebilmemiz için çok farklı koleksiyonlar hazırlamak zorundayız’ ifadelerini kullandı.

Kaliteli ürün konusunda meslektaşlarına tavsiyede bulunan White House’un sahibi Urhan, ‘Bütün meslektaşlarımıza bu konuda da sesleniyorum. Çalıştıkları kişi ve kurumlara her zaman mutlaka çalıştıkları ürüleri doğru göndersinler doğru çalışsınlar. Herkes doğru ürün gönderirse şehrimize hem daha çok müşteri gelir hem de yeni müşteriler kazanmış oluruz. Eğer doğru yapmazsak mutlaka hepimizin bir alternatifi var ve müşteriler o altenatife yönelecektir’ ifadelerini kullandı.

GENEL KOORDİNATÖR BAYSAL EGEYÖN HABER’E KONUŞTU

Egeyön Haber İsmail Urhan’ın ardından White House’un Genel koordinatörü Osman Baysal ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Kendini tanıtan Osman Baysal, sektör geçmişini de Egeyön haber ekibi ile paylaştı. Baysal, 1982 yılında İstanbul’da doğdum. İzmir gelinlik piyasasında 2016 senesinde başladım. Yaklaşık 20 yıldır finans maliyet ve muhasebe işlerini yürütmekteyim. 2016 senesinde başladığım yeni bir sektör benim için. Daha önce de normal tekstil sektöründe farklı branşlarda yer aldım. 2016’da sektöre yeni girdik. Burada da aynı işleri yürütüyorum. Genel koordinatör olarak devam ediyorum.’ dedi.

BAYSAL ÇALIŞTIKLARI ÜLKELERİ AÇIKLADI

White House firması ile ilgili de bilgiler veren Baysal, ‘White House 1999 yılında kurulmuş bir firmadır. İsmail Urhan şirket yönetim başkanlarımız. Firma sektör anlamında öncü konumda şükürler olsun. Devamında bütün ülkelere, Anadolu’da bir çok kente, Asya ve Amerika gibi ülkelere satış yapıyoruz. Bölge ve ülkelere göre gelinlik modelleri değişiyor. Ağırlıklı olarak Avrupa Balık ve Helen modelleri tercih ediyor. Türkiye’de ise Doğu pazarımızda daha çok ön plana çıkan kabarık modeller, danteli daha sıkı olan modeller tercih ediliyor. Batı modellerde ise yarı transparan modeller tercih ediliyor. Asya’da ise daha işlemeci, nakışlı ve Hint işi modeller tercih ediliyor.’ dedi.

VERİMLİ, MODERN, ÜRETİME DAHA YATKIN

Yeni binalarına geçmeleri ile ilgili de konuşan Baysal,  ‘Firmamızın Mimar Kemalettin Caddesi üzerinde 5 katlı bir showroom’u bulunuyor. Toptan olarak müşterilerimizin görüp seçebileceği bir mağazamızdır bu. Bir de üç katlı parekende bir mağazamız bulunuyor. Binaların arasında yaklaşık 70-80 metre bulunuyor. Müşterilerimize bu şekilde hizmet veriyoruz. Yeni yerimize Ocak 2019 itibari ile tadilat yapmaya başladık. 10 ay içerisinde hazır hale getirdik ve hizmet vermeye devam ediyoruz. Yeni bir konsept yaptığımızı düşünüyorum. Verimli, modern, üretime daha yatkın. Kat kat planladık zaten. 7 kat üzerinde bir üretim tesisimiz bulunuyor.’ dedi.

Haber: Serkan Özkurt

Röportaj: Pembe Nur Gezkin

Kamera: Alican Kaya

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ