http://www.wannawatches.com
Egeyön Haber

İzmir Kısa Film Festivalinde Ödüller Sahiplerini Buldu!

İzmir’de aralıksız olarak devam eden en uzun soluklu sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 22. kez İzmirli sinemaseverler ile buluştu. 22-28 Kasım tarihleri arasında düzenlenen organizasyon, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Fransız Kültür Merkezi, Alman Kültür Merkezi, Folkart ve Migros’un katkılarıyla gerçekleştirildi. Festivalde dereceye giren yapımlar, Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapılan törenle ödüllendirildi. Usta oyuncu Hakan Bilgin’in sunumuyla gerçekleşen gecede, 17 kategoride birinci seçilen filmlere Altın Kedi Ödülleri takdim edildi.

120 ülkeden 4 bin 500 filmin başvuruda bulunduğu organizasyon kapsamında, bir hafta boyunca Fransız Kültür Merkezi, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi, Karaca Sineması, Konak Sineması, Withco Coworking ve festivalin internet sitesi üzerinden 400 kadar film seyirciye sunuldu.


Bir kent klasiği haline gelen ve Festival Direktörü Yusuf Saygı yönetiminde gerçekleşen organizasyonda “Uluslararası Kurmaca”, “Ulusal Kurmaca”, “En İyi Oyuncu”, “En İyi Kurgu”, “En İyi Görüntü”, “En İyi Sanat Yönetmeni”, “En İyi Animasyon”, “Belgesel”, “Deneysel”, “Migros Gençlik Ödülü”, “Folkart Film Lab Ödülü”, “Sinebir Yapım Ödülü” ve “Bando Prodüksiyon Color Correction Ödülü” kategorilerinde ödüller sahiplerini verildi.

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Film Suçlular, Yönetmen: Serhat Karaaslan

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi 2. Stiletto, Yönetmen: Can Merdan Doğan

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi 3. Bir Annenin Sonatı, Yönetmen: Fehmi Öztürk

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Oyuncu Murat Kılıç – Stiletto

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Kurgu Rana Önoğlu – Benden Korkmana Gerek Yok

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi En İyi Görüntü Meryem Yavuz – Akıntı

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Sanat Yönetmeni Merak Aktan – Suçlular

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi Migros Gençlik Ödülü Plastik Rüya – Merve Bozcu

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Yönetmen Fehmi Öztürk – Bir Annenin Sonatı

Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi Film Squish, Yönetmen: Xavier Seron

Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi 2. Film First Last Summer, Yönetmen: Nastazja Gonera

Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi 3. Film In The Soil, Yönetmen: Casper Rudolf

Ulusal Belgesel Film Kategorisi En İyi Belgesel Film Seval – Ahmet Keçili

Ulusal Deneysel Film Kategorisi En İyi Deneysel Film Kalabalık – Recap Akar

Ulusal Animasyon Film Kategorisi En İyi Animasyon Film Sudan Çıkmış Balık – F. Nur Özkaya

Ulusal Animasyon Film Kategorisi Mansiyon Ödülü Pandaların Nesli Nasıl Tükendi – Halim Yentür

İzmir Film Lab Mansiyon Ödülü Oyunbozan Yönetmen: İlayda İşeri, Yapımcı: Tolga Karaçelik, Melsen Tunca

İzmir Film Lab Sinebir Yapım Ödülü 30 Dakikadan Sonra Yönetmen: Hasan Ali Kılıçgün, Yapımcı: Onur Sefer

İzmir Film Lab Bando Prodüksiyon Color Correction Ödülü Dem Yönetmen: Sinem Kanat, Yapımcı: Asena Bulduk

İzmir Film Lab Folkart Yapım Desteği Ödülü Aç Açına Yönetmen: Ahmet Toğaç, Yapımcı: Eda Çekemci

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ