Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İzmir’de bayram öncesi mezarlıklar için özel bakım

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ, TÜM MEZARLIKLARIN BAKIM, ONARIM VE TEMİZLİĞİNİ YAPTI. KENT GENELİNDE BAYRAKLI İLÇESİ BÜYÜKLÜĞÜNDE YAKLAŞIK 22 MİLYON METREKARELİK ALANDA GÖMÜ HİZMETİ VEREN BÜYÜKŞEHİR, KURBAN BAYRAMI’NDA YURTTAŞLARIN KABİR ZİYARETLERİNİ HUZUR İÇİNDE YAPMASI İÇİN 946 PERSONELLE TÜM ÖNLEMLERİ ALDI.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURBAN

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesi, tüm mezarlıkların bakım, onarım ve temizliğini yaptı. Kent genelinde Bayraklı ilçesi büyüklüğünde yaklaşık 22 milyon metrekarelik alanda gömü hizmeti veren Büyükşehir, Kurban Bayramı’nda yurttaşların kabir ziyaretlerini huzur içinde yapması için 946 personelle tüm önlemleri aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesi kentteki tüm mezarlıklarda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bayraklı ilçesi büyüklüğüne sahip yaklaşık 22 milyon metrekarelik alanda gömü hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi; bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına ağırlık verdi.

Mezarlıklar otlardan arındırıldı, ara yollar temizlendi, çeşmeler yıkandı ve ağaçlar budandı.

Mezarlıkları yurttaşların ziyaretine hazır hale getiren ekipler, bayram tatili süresince de 7 gün 24 saat hizmet verecek.

946 personel görev başında

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanı Ali Kemal Elitaş, “Yıl boyunca mezarlıklarımızda bakım, onarım, ilaçlama, ot biçme gibi çalışmalarımız sürüyor. Rutin olarak yapılan çalışmaları bayram nedeniyle üst seviyeye çıkardık. 946 personelimiz hummalı bir çalışma yürüttü. Mezarlıklarımızı bayrama hazırladık. Bayram süresince de ekibimiz hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini sağlıklı ve güvenli şekilde gerçekleştirmesi için görev başında olacak. Mezarlıklara zarar veren, kirletilmesine neden olan, atık dökenlere karşı çalışmalarımız sürecek. Yine kabir ziyaretlerinin sorunsuz şekilde yürütülmesi için yetkisiz Kur’an okuyuculara, insanların hassas duygularını sömürenlere karşı da mücadele edeceğiz” diye konuştu.