İZTO Seçimlerinde 41 bin 604 Seçmen Oy Kullanabilecek

İZTO Seçimlerinde 41 bin 604 Seçmen Oy Kullanabilecek
Yayınlama: 17.03.2018
A+
A-

 İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Oda seçimleri için 21 klasör tutarındaki, 41 bin 604 üyenin yer aldığı seçmen listelerini imzalayarak, İlçe Seçim Kurulu’na teslim ettiklerini söyledi. Demirtaş, “Odamızı şeffaflık içinde seçime hazır. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Odanın 9 Nisan’da yapılacak seçimlerine ilişkin hazırlıkları büyük bir titizlikle sürdürdüklerini söyledi. Konak İlçe Seçim Kurulu tarafından onaylanan takvime göre 21 Klasör tutan seçmen listelerini imzalayarak yine ilçe seçim kuruluna teslim ettiklerini belirten Demirtaş, “Odamız şeffaflık içinde seçime hazır. Camiamıza hayırlı olsun. Verdiğimiz listelere göre 41 bin 604 üyemiz seçimlerde oy kullanabilecek. Mevzuat değişikliğine göre son iki yılda Odamıza üye olan firmalar oy kullanamayacağı için seçmen sayımızda bir parça azalma var” dedi. İlçe seçim kurulunun 5 gün içinde onaylamasının ardından en geç 22 Mart Perşembe günü ilan edileceğini ifade eden Demirtaş, aynı anda geçici listelerin Odada ve odanın web sayfasında da ilan edileceğini söyledi.

79 Meslek grubunda, 429 Komite üyesi, 175 Meclis üyesi seçilecek

Listelerde ismini bulamayan üyelerin Odadan bilgi isteyebileceği gibi ilçe seçim kuruluna da resmen itiraz edebileceğini kaydeden Demirtaş, itirazların ardından da seçmen listelerinin kesinleşeceğini söyledi. Demirtaş, “Bizim ilçe seçim kuruluna teslim ettiğimiz listeler yüzde 100’e yakın doğru listeler olsa da itirazlarla belki çok küçük değişiklikler olabilir. Şu anki listelere ve gruplamalara göre üyelerimiz 79 meslek grubunda, 429 komite üyesi ve 175 meclis üyesi seçecek” dedi. Odanın 2013 yılındaki son seçimlerinin Halkapınar Spor Salonu’nda yapıldığı ve üyelerin gösterdiği büyük ilgi nedeniyle kent merkezinde trafiğin kilitlendiğini, hatta oy vermekten vazgeçen üyeler dahi olduğunu belirten Demirtaş, bu nedenle Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerinin 9 Nisan’da Fuar İzmir’de yapılacağını söyledi. Demirtaş, “Kentin her yerinden kolay ulaşım sağlanabilen, İzmir’e son yıllardan kazandırılan en güzel ve modern eserlerden birisi olan Fuar İzmir’i seçim yeri olarak belirledik. Fuar İzmir A Holü’nde 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacak olan seçimlerde üyelerimizin rahatlıkla oy kullanabilmeleri için tüm önlemleri alıyoruz. Kendi aracıyla gelecek olan üyelerimiz hiçbir park sıkıntısı da çekmeyecek. Tüm üyelerimizi 9 Nisan’da yapılacak olan meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimlerinde oy kullanmaya çağırıyoruz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.