Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Jandarmadan mevsimlik tarım işçilerine ’KADES’ bilgilendirmesi

MANİSA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI AİLE İÇİ ŞİDDETLE MÜCADELE VE ÇOCUK BİRİMİ VE TURGUTLU İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİ, İLÇEDE BULUNAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE “KADINA EL KALKAMAZ!” VE “KADES” BROŞÜRLERİ DAĞITARAK BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU.

MANİSA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Birimi ve Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçede bulunan mevsimlik tarım işçilerine “Kadına El Kalkamaz!” ve “KADES” broşürleri dağıtarak bilgilendirmelerde bulundu.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı, il genelinde kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına yürüttüğü bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda tarım sezonun hareketlenmesiyle birlikte Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Manisa’ya gelen mevsimlik tarım işçilerine de Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Birimi ve Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince bilgilendirmelerde bulunuldu. Kadına ve çocuğa şiddete karşı farkındalık oluşturulmasını amaçlayan ekipler tarım işçilerine, “Kadına El Kalkamaz!” ve “Kadın Acil Destek Sistemi (KADES)” broşürleri dağıttı.