Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun zaferinin ardından konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul zaferinin ardından parti genel merkezi önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Bu milletin ferasetine güvendiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Halkımıza, halkımızın iradesine güveniyoruz. Kapalı kapılar ardında demokrasiye darbeler yapıldı. Bu darbeyi de İstanbullular giderecek diye güveniyordum. Allah’ın izniyle 800 bin fark ile biz bunu çözdük” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal

Kılıçdaoğlu şu şekide konuştu;

“Tüm Dünya, Türkiye ile gurur duyuyor. İnanın bütün samimiyetimle sesimizi duyurduk. Demokrasiye inanan bütün Dünya Türkiye ile son seçimler dolayısıyla Türkiye’yle gurur duyuyor. Demokrasiye inanan insanlar, demokrasiyi sonuna kadar savunanlar sizlerle herkes ama herkes gurur duyuyor.

Şunu söylüyordum ben bu milletin ferasetine güveniyorum diye. Halkımıza, halkımızın iradesine güveniyoruz. Kapalı kapılar ardında demokrasiye darbeler yapıldı. Bu darbeyi de İstanbullular giderecek diye güveniyordum. Allah’ın izniyle 800 bin fark ile biz bunu çözdük.

Her şey ne ile başladı biliyor musunuz? Her şey Adalet Yürüyüşü ile başladı. Hak, hukuk ve adalet dedik. Bütün dünyaya sesimizi duyurduk. Getirmek istemediler engellemek istediler. Bütün engelleri hep birlikte aştık. En son İstanbul seçimlerinde aştık. Bizler emin olun hep birlikte bir demokrasi destanı yazdık. Her türlü baskıya kullandıkları devletin bütün imkanlarına rağmen, bütün bürokratlarına rağmen, bu ülkenin insanı baskıdan yana değil demokrasiden yana tercihini koydu. Ve demokrasiyi şahlandırdı.

Söylemiştim… Cumhuriyeti, demokrasi ile taçlandırdığımız zaman bir anlam kazanacaktır. Cumhuriyeti şimdi demokrasi ile taçlandırıyoruz. Bunu büyüteceğiz. Demokrasi kararımızı bütün dünyaya bildireceğiz.

Bu demokrasi destanının yazılmasında önce CHP’nin bütün örgütlerine şükranlarımı sunuyorum. Anadolu’da bütün düşünceleri, bütün yürekleri İstanbul seçimlerinde olan ve Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen yakınlarına telefon eden bütün illerdeki yurttaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Meydan meydan gezen, Millet İttifakı’nın en önemli aktörü olan İYİ Parti’nin Sayın Genel Başkanı’na, millet vekillerine yürekten teşekkür ediyorum. Millet İttifakı’nda yer almamakla birlikte bize destek veren Ak Parti’li, MHP’li, HDP’li, Saadet’li kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.

Bizler tarihin en önemli süreçlerinden birini yaşadık. Farklı siyasal görüşlerle olmakla beraber demokrasi için bir araya geldik. Bizim yazdığımız destan şu anda bütün dünyada yankılanıyor. Bundan daha güzel bir şey olamaz. (Mazbatayı ver… Mazbatayı ver… İmamoğlu’na mazbatayı ver… sesleri)

Artık hiçbir güç mazbatayı vermemezlik edemez. Artık bu saatten sonra kapalı kapılar ardında hiç kimse millet iradesine darbe yapamaz. Saraylarda oturup egemen olarak herkesi etkileyeceğini düşünenler artık halkın iradesine saygı duymak zorundadır. Hiç kimseye yuh çekmeyeceğiz çünkü bizler adaletten haktan hukuktan yanayız.

İşsiz sayımız 8 buçuk milyona yaklaştı. Bir milyonunun üzerinde üniversite mezunumuz gencimiz maalesef işsiz. Bu ülkenin işçisi, çiftçisi, emeklisi, sanayicisi hemen hemen toplumun her kesiminde büyük bir huzursuzluk vardı. Şimdi hukukun üstünlüğünü birlikte yükselteceğiz. Bizim gücümüz demokrasilerdeki en büyük güçtür.

Bu güzel bir slogandı. İstanbul’da bir çocuğumuzun bulduğu güzel bir slogandı. Onun talebinin ve beklentilerinin karşılanması aslında hepimizi gerçekten sevindirdi. Düşünün filinta gibi gencecik bir çocuğumuz ‘Ekrem Amca her şey çok güzel olacak’ diyor. Evet onun beklentileri karşılandı her şey çok güzel oldu.

Hiç kimsenin üzülmesini istemem. Kazanan demokrasidir, kazanan Türkiye Cumhuriyeti’dir, kazanan Mustafa Kemal’in arkadaşlarıdır demokrasiyi getirenler.

Ankara’da tarih yazdık Mansur Yavaş’ı sizler seçtiniz. Mansur Başkan Ankara’yı Cumhuriyet’in Ankara’sı yapacaktır. Göreceksiniz Ekrem İmamoğlu da üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul’u dünyanın en büyük markası yapacaktır. Ekrem Başkan önümüzdeki günlerde mazbatasını alacak hakkı ikinci kez teslim edilecek. Tabi her belediye başkanına da nasip olmaz. İkişer ay arayla iki kez arka arkaya İBB başkanlığına seçilmekte her kula nasip olmaz.

Artık bundan sonra önümüzde engeller yok. Herkesi kucaklayacağız. Kucaklayıcı bir dil kullanacağız, her düşünceye saygı göstereceğiz. CHP bundan sonra 82 milyonun partisidir. 82 milyonun sorunlarına odaklanacaktır.

Ve bizler bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülke için mücadele edeceğiz.

Türkiye genelinde huzurlu, barış içinde bir Türkiye inşa etmek istiyoruz. Şimdi yolumuz uzun ama kararlıyız. Herkesi kucaklıyoruz, herkese selamlarımızı gönderiyoruz. Bizim Adalet Yürüyüşü’nde “Geldik bir duvara dayandık, şimdi o duvarı yıkacağız” demiştik. O duvar parça parça yıkılıyor. Demokrasi önündeki bütün engelleri birlikte kaldıracağız. Herkese şunu söyleyeceğiz herkesin düşüncesi saygındır ve her düşünceye saygı göstermekte bizim temel görevimizdir.”