Egeyön Haber

Kılıçdaroğlu’dan Asgari Ücret Sözü

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Denizli’de ziyaretlerine devam ediyor. Kılıçdaroğlu tekstil şehri Denizli’de fabrikaları ziyaret ederek işçilerle buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Denizli’ye geldi. Kılıçdaroğlu ilk olarak Dedaman Otel’de STK temsilcileri ve oda başkanları ile buluştu. 24 Haziran öncesinde önemli mesajlar veren Kılıçdaroğlu ardından işçilerle buluştu. RATEKS ve Kaynak Tekstil fabrikasına giden Kemal Kılıçdaroğlu’nu firma sahipleri Hasan Hüseyin Ateş ve Mehmet Ateş karşıladı. Fabrikayı gezen Kılıçdaroğlu işçilere hitaben bir konuşma yaptı.

”Emek harcayana hayatımın her döneminde saygı duydum saygı duymaya devam edeceğim”

Kemal Kılıçdaroğlu,”İşine huzur içinde gitmek kadar güzel birşey yoktur.Burada çalışan işçi arkadaşlarım kadın olsun,erkek olsun beraber alın teri döküyorlar, beraber mücadele ediyorlar, beraber Türkiye’ye döviz kazandırıyorlar, beraber emek harcıyorlar. Kazandıkları her kuruş sonuna kadar helal.Dolayısıyla emek harcayana hayatımın her döneminde saygı duydum saygı duymaya devam edeceğim.” diyerek sözlerine başladı.

Asgari Ücret Sözü

”Bütün işçi kardeşlerim şunu çok iyi bilsinler. Muharrem İnce Allah izin verir Cumhurbaşkanı olursa, 1 Ocak 2019’dan itibaren asgari ücret en az 2 bin 200 TL olacak.az 2 bin 200 TL’nin çok yüksek bir para olmadığını biliyorum ama 1600 TL’den daha iyidir. En azından insanlar rahat nefes alır.Bu bağlamda işçilerin,işverenin daha fazla kazanması, işçi ve işverenin aynı alanda çalışarak,üreterek,kazanarak hakça bölüşmesinden daha güzel bir şey yok”

Huzur Vurgusu

Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini,” Bir memlekette eğer huzur arıyorsak evde,fabrikada,tarlada,caddede ve meydanda huzur olmalı.Huzur içinde yaşayan bir toplum olmak istiyoruz. Farklı görüşleriniz olabilir, farklı kimliklerimiz olabilir,farklı yaşam tarzlarımız olabilir ama bu ülkede hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz.Evimize huzur içinde gitmek istiyoruz.Çocuklarımız güzel bir okula gitsin,çocuklarımızı iyi öğrenim görsün, milli eğitim daha güzel olsun, çocuk sabah kahvaltısını, öğle yemeğini okulda arkadaşlarımı ile yapsın, akşam evine servis aracıyla gelsin dolayısıyla ailesine maddi olarak çocuk bir ük olmasın istiyoruz” diyerek noktaladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ