Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kırıma uğrayan THK uçağındaki personel hastaneye sevk edildi

KIRIMA UĞRAYAN THK UÇAĞINDAKİ PERSONEL HASTANEYE SEVK EDİLDİ

KIRIMA UĞRAYAN THK UÇAĞINDAKİ

Aydın Didim ilçesindeki yangına müdahale eden Türk Hava Kurumu’na ait yangın söndürme uçağı Milas Bafa gölü üzerinde sert iniş yaparak su yüzeyine asılı kaldı. Kırıma uğrayan uçaktaki ikisi pilot üç personel havadan ve denizden yapılan müdahale ile kurtarılarak Milas Devlet hastanesine sevk edildiler.

Uçaktaki personelin tahliyesi sonrası burnu su altında olan CL-215 tipi yangın söndürme uçağı, personelin kurtarılmasının ardından kısa süre sonra Bafa Gölü’nün derinliklerine battı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kırıma uğrayan THK’ya ait uçak ile ilgili sosyal medyasından yaptığı açıklamada, “Aydın Didim’de meydana gelen orman yangınına müdahale etmek için çalışmalarını yürüten Orman Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan Türk Hava Kurumu’na ait CL-215 tipi yangın söndürme uçağı Bafa Gölü’nde henüz bilinmeyen nedenle kırıma uğramıştır. Uçakta görev yapan üç personelimiz sağlıklı şekilde kurtarılmıştır. Fedakâr mürettabatımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, orman yangınlarıyla mücadele eden Orman Teşkilatımıza, destek veren bütün kurumlarımıza ve personellerine teşekkür ediyorum” dedi.