Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Koray Aydın, İYİ Parti’nin Denizli’de: İYİ Parti’nin yalan düzenini salladığı ve yıkım günün yaklaştığı bir Türkiye’deyiz!

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Ankara Milletvekili Koray Aydın Denizli’de gerçekleştirdiği basın toplantısında iktidarı sert bir dille eleştirdi. Aydın;“ Biz her zaman ya bir yol yap, ya bir yol seç ya da yoldan çekil dedik. Gördük ki Türk siyasetin de yoldan çekilme anlayışı yok. Bu bugünkü iktidar için de geçerlidir. İYİ Parti’nin yalan düzenini salladığı ve yıkım günün yaklaştığı bir Türkiye’deyiz.” dedi. Aydın, partinin Denizli’deki durumu hakkında ise, “Denizli Çoban Ateşi’nin yakıldığı yer. Çalışma tempomuz böyle devam ederse 2 ay içinde birinci parti konumuna geliriz.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Ankara Milletvekili Koray Aydın, Denizli’de teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Buluşmada basın toplantısı gerçekleştiren Aydın, Türkiye’nin siyaset çerçevesi, ekonomik durum ve partisinin teşkilatlanması hakkında açıklamalarda bulundu.

Koray Aydın’ın konuşmasının satır başları;

Türkiye yeni bir siyasal döneme giriyor. Uzun yıllardır Türkiye’yi yöneten siyasal iktidarın oluşturduğu yeni şartlarda bir AK Parti’ye oy verenler de dahil sorgulama dönemine gidilmiştir. Adeta ülke yönetiminde ipin ucu kaçmıştır. Kuralların yerle bir edildiği, anayasanın dikkate alınmadığı bir düzensizlik dönemi yaşıyoruz. Türkiye gibi uzunca yıllardan beri demokratik kültür oluşturmuş ülkede bu kabul edilemez. İYİ Parti’nin varlığı da buradan kaynaklanmaktadır. Ülkemizin bunu hak etmediğini düşünen insanlar olarak bir araya geldik. Ülkenin geleceğine ve idaresine el koymak kararlılığı ile İYİ Parti’nin varlığı ortaya çıktı. İYİ Parti tesadüfen bir araya gelen insanların oluşturduğu bir parti değildir. Milletin değerleriyle özdeşleşmiş adalet, insan hakları gibi temel kavramlar üzerine farklı düşüncelerden gelmiş insanların oluşturduğu bir partidir. Biz her zaman ya bir yol yap, ya bir yol seç ya da yoldan çekil dedik. Gördük ki Türk siyasetin de yoldan çekilme anlayışı yok. Bu bugünkü iktidar için de geçerlidir. Bugün adalet arayan milyonlarla, ayrıştırılmış insanlar var. Bu Türkiye’nin beka sorunudur. İslam dünyasına yön vermiş devletin bugün etrafında bir tek dostu yok. Bunun acısını 84 milyon çekiyor.

“İKTİDAR İÇİN HER ŞEY ZORLAŞTI”

İYİ Parti’nin varlığı tüm hesapları bozmuştur. İYİ Parti dengeleri değiştiren partidir. Büro siyaseti yaparak, halka ulaşmayan zihniyeti ortadan kaldıran ve vatandaşa dokunan anlayışı getiren İYİ Parti’dir. Bütün dezavantajlı grupların sözcülüğünü yapan, korku siyaseti yapanlara ‘sizin çabalarınız bize tesir etmez’ diyen Meral Akşener portresi bugün Türk milletinin umudu haline gelmiştir. Çünkü korku düzeni bize karşı da uygulandı. Mahalli seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingde yaptığı konuşmayı kimse unutmasın. ‘Senin milletvekilliğin bile yok, seni hapse atacağım’ diyen bir cumhurbaşkanı tarafından yönetildiğimi unutmayın. İki gün sonra Meral Akşener valizini hazırlayarak ‘Ey Recep Tayyip Erdoğan hapse girmeye hazırım, elinden ne geliyorsa yap’ dediğinde o korku ikliminin yıkıldığı gündür. Milletiyle bütünleşme gücünün artığı bir Türkiye sürecine girdik. İktidar için her şey zorlaştı. İYİ Parti’nin yalan düzenini salladığı ve yıkım günün yaklaştığı bir Türkiye’deyiz.

“İNSANLAR NE OLDUĞUNU İLK SEÇİMDE SANA GÖSTERECEK”

Türkiye’de hakları gasp edilmiş milyonlarca insan var. Bunları saklamaya çalışan iktidar var. Yalancı basınları var. Adeta kendi vatandaşı ile dalga geçen bir iktidar var. Bu ülkede enflasyon 25-30’lara ulaştı. Sen ülke uçuyor dersen insanlara ahmak muamelesi yapıyorsun. İnsanlar ne olduğunu ilk seçimde sana gösterecek. Meclis grup toplantısında Meral Akşener’in sözünü dezavantajlı gruplara vermesi öyle bir yayılıyor ki bugüne kadar saklanan gizlenen her şey deşifre oluyor. İnsanlar çözüm gününü bekliyor. O da seçim günüdür. Sandıkta vurulan tokat saraydan duyulacak.

EKONOMİNİN HESABINI SORDU

Aralık ayında hükümet bütçeyi getirdi önümüze koydu. Onaylandı geçti. Onların rakamlarına göre 245 milyar lira açığımız var. Gelir kalemi 1 trilyon 100 milyar lira. Kullandığımız kredinin faizi 180 milyar lira. Bu sadece faizi. Merkez Bankası’nda açık var. Beyfendiler 180 milyar doları hiç ettiler. Hesap bile veremiyorlar. Merkez Bankası eksi bakiyede. Türkiye tarihinde bu ilk defa alıyorlar. Çok ağladıkları 2002 yılında bile Merkez Bankası’nda artı para vardı. Son 5 yıl en düşük büyüme gerçekleşen dönem. Merkez Bankası’nın ihtiyat akçesini 2 yıl önce harcadılar. O para pandemi dönemi gibi zor zamanlar için vardı. Bugün çalışma ödeneklerini de zamanında bizim oluşturduğumuz İşsizlik Fonu’ndan paralarla ödendi. Yani kendi paraları değil. Elleri ceplerine gitmedi. Şimdi insanların yoksulluğu üzerinden bu milletin ayağa kalkış mücadelesini veren ve lokomotif olan İYİ Parti’yi durdurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ne yaparsanız yapın. İYİ Parti bu ülkenin geleceğini oluşturacak. İYİ Parti olarak seferberlik halindeyiz. Askeriye de bir seferberlik tabiri vardır. Herkes postalları ile yatsın diye. Ona benzeyeceğiz adeta postallarımızla yatacağız.
Teşkilatlanma alanında büyük bir başarı yakalamış partiyiz. Köy teşkilatlanmasını yüzde 40-45’lere getirdik. Belde teşkilatlanmasını 1,5 aya tamamlayacağız. Bacanın tüttüğü her yerde İYİ Parti teşkilatı olacak. Bunun arkasında emek ve gayret var. Bu mücadele Türk milleti adına yapılan mücadeledir. İlk seçimde yönetime talip olan bir partidir. Bunun için buradayız. Teşkilatımızlar buluşacağız. İstişare yapacağız. Çalışma sistematiğimizi anlatacağız. Aylık üye kotalarımızı belirledik ve değerlendireceğiz. Seçim ne zamana kalır bilmem. Paşa gönülleri bilir. Bizim çalışmalarımız 31 Aralık’a kadar sürecek. İkinci dönem çalışmamız bu tarihteki verilere göre belirlenecek.

GAZETECİLERİN SORULARI YANITLADI

Millet İttifakı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu konuşuluyor. Ne söylersiniz?

Her partinin aklından geçen isimler olabilir. Bizim gönlümüzden Meral Akşener’in cumhurbaşkanı olması geçiyor. Şunu söyleyebiliriz; onun gününe daha çok var. Hepimiz Türkiye sevdalısıyız. Burada bir sürtüşme çıkmaz. Zamanı geldiğinde halledilecek konudur.

Parti içinde fikir ayrılıkları görülüyor. Nasıl yorumluyorsunuz?

Biz AK Parti değiliz. Biz borazanla bir yere toplanan insanlar değiliz. Bizde her düşünceden insan var. Tartışma, konuşma var bizde. Tek karar verildikten sonra biz o tek kararın çevresinde toplanacak olgunlukta siyasetçileriz. Tartışma kültürünü içimize yerleştirmeye çalışıyoruz. Bunun yıkıcı faaliyet olmasını önlemek için tedbirler alıyoruz.

Denizli’de durumunuz nedir?

Denizli Çoban Ateşi’nin yakıldığı yer. Çalışma tempomuz böyle devam ederse 2 ay içinde birinci parti konumuna geliriz.