Egeyön Haber

Kozağaç ve Menteşe’de oturan hemşerilerime söylemek istiyorum belki de belli bir saatten sonra boşaltma kararı çıkabilir!

Muğla’nın Menteşe ve Kavaklıdere bölgesinde devam eden orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ortak açıklama yaptı.

Muğla’nın Menteşe ve Kavaklıdere ilçeleri arasında çıkan orman yangını yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Konu ile ilgili Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş açıklama yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün: “Kozağaçlı hemşerilerimiz ve belediyemizin ekipleri ile beraber kesimler yapılacak bir band oluşturulmaya çalışılacak. Kozağaç ve Menteşe’de oturan hemşerilerime söylemek istiyorum belki de belli bir saatten sonra boşaltma kararı çıkabilir. Buna göre hazırlıklı olmamız lazım. İlle boşaltılacak demiyorum ama tahliye kararı çıkabilir. Bu konuda muhakkak hazır olmamız gerekiyor ve hiçbir direniş göstermeden bulunduğumuz bölgeleri hemen boşaltmamız lazım. Sizin canlarınız bizim için çok önemli. Şuan sabaha kadar yangının ne şekilde ne yöne evrileceğini kimse kestiremiyor ve bize söylemiyor. Orman’dan da bize verilen bir bilgi yok onu da söylemem lazım. Yapılacak ne varsa hemşerilerimizle beraber yapmaya devam edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ