Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Küresel Sorunları Yerelde Kadın Kooperatifleri Çözecek

12.Ege Kadın Buluşmalarının sonuç bildirgesi Denizli’de, Denizli Kadın Platformu tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bugün gerçekleştirilen basın toplantısında yaptıkları açıklamada 27-28 Ekim tarihinde Afyon’da gerçekleştirilen ve 160 bileşenin katıldığı  12.Ege Kadın Buluşması’nın sonuç bildirgesi Denizli’de okundu. Bildirgede; Kadına Yönelik Şiddet,  Kadın ve Sağlık, Kadın ve Eğitim, Kadın ve İstihdam, Kadın Kooperatifçiliği konuları yer aldı. Ege çapında çalışma yürüten Ege Kadın Buluşması bileşenlerinden olan Denizli Kadın Platformu’nun  İl Sekreteri Gülnur Candan Oymak, İl Sekreter Yardımcıları ise Seçil Tok ve Fikret Çınar olarak belirlendi.

Kadınların ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılımını sağlamak için kadın kooperatifçiliğine önem veren platform kadınlara özellikle;  mesleki ve beceri kursları ile eğitimler düzenleyerek, bakım hizmetleri sunarak, erken çocukluk eğitimleri ve çocuk bakım hizmetleri sunarak, kadına karşı şiddeti önleme çalışmaları yürüterek,  çevre dostu üretim yaparak, üretim yelpazesini geliştirerek, kadınların ve ailelerin bir araya gelebileceği ortak alanlar oluşturarak, yerel yönetim işbirlikleriyle mahalle sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözümler üreterek destek olacak.

Kadın Platformu Kadın Adayların Yanında!

Yaklaşan yerel seçimlerde de kadın adaylara özellikle destek sağlayacaklarını söyleyen Gülnur Candan Oymak ‘Hangi partiden, siyasetten olursa olsun kadın adayları destekliyoruz. Kadınlar daha çok aday olmalı. Biz bunun için aday olmak isteyen kadınlara elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz.  Kadınların daha çok muhtar, belediye meclis üyesi ve belediye başkan adayı olması gerekiyor.’  dedi. Denizli Kadın Platformu basın açıklamasının ardından soruları yanıtladı.

Sonuç Bildirgesini aşağıdaki dosya ekinden okuyabilirsiniz!

12. Ege Kadın Buluşması Sonuç Bildirgesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ