Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Kütahya’da 50 üreticiye Macar fiği tohumu

KÜTAHYA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, MERKEZ KARSAK KÖYÜNDE 50 ÇİFTÇİYE 250 DEKAR ALANDA EKİMİ YAPILACAK MACAR FİĞİ TOHUMU TESLİMİ YAPILDI.

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Karsak köyünde 50 çiftçiye 250 dekar alanda ekimi yapılacak Macar fiği tohumu teslimi yapıldı.

Havza bazlı üretime yönelik çalışmalarına devam eden İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 16 bin TL tutarındaki Bakanlık Genel Bütçesi kaynaklı ödenek ile Macar fiği yetiştiriciliği projesi kapsamında, Tarım Kredi Kooperatifleri’nden temin edilen 2 ton macar fiği tohumunu merkez Karsak köyündeki 50 üreticiye teslimini gerçekleştirdi.

Yetiştiricilerin kaliteli kaba yem ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla hazırlanan projenin Karsak köyünde gerçekleştirilen dağıtım törenine İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Mustafa Kurt, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Ali Erbey, Bitkisel Üretim ve Sağlığı Şube Müdürü Emine Kahraman, Karsak muhtarı Süleyman Tekin ile İl Müdürlüğü teknik personeli ve çiftçilerimiz katıldı.

“Çiftçilerimizin ve yetiştiricilerimizin beklentisi bizim için son derece önemli ve kıymetlidir” diyen Mustafa Kurt, “Havza Bazlı Yem Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi ve Macar Fiği Yetiştiriciliği projesi kapsamında merkez ilçemizde Karsak köyümüz ikinci durağımız. Tohumlarımızın biran önce toprakla bulaşarak ekiminin yapılabilmesi amacıyla elimizi biraz çabuk tuttuk. Sizleri seviyoruz, sizler üretici olarak insanlığa hizmet ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

İl Müdürü Kurt, bu projenin çok kısa sürede hazırlanarak hayata geçmesinden dolayı mutluluğu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. (EFE)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ