Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kütahya’da çocuklar için öğretici ve eğlendirici etkinlik

KÜTAHYA’DA ÇOCUKLAR İÇİN ÖĞRETİCİ VE EĞLENDİRİCİ ETKİNLİK

KÜTAHYA'DA ÇOCUKLAR İÇİN ÖĞRETİCİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi, eğlenceli ve öğretici atölyelerle zenginleştirilmiş çok yönlü bir çocuk şenliği düzenledi. Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Ertekin’in de katıldığı etkinlik, Kütahyalılar tarafından da büyük ilgi gördü.

Öğrencilerin yanı sıra akademisyenler, öğretmenler, öğretmen adayları ve velileri bir araya getiren 1. Çocuk Şenliği çeşitli atölye ve sahne etkinlikleriyle renkli anlara sahne oldu.

Öğrenciler, fen ve deney atölyesi, drama atölyesi, oyunlarla matematik atölyesi ve matematik tarihinde yolculuk atölyesi gibi birbirinden ilginç etkinliklerde hem keyifli vakit geçirdi hem de yeni bilgiler edindi. geleneksel çocuk oyunları, okuma ve yazmaya hazırlık, dev boyama ve oyunlarla İngilizce öğrenme gibi etkinlikler de şenlikte yer aldı. ritim ve dans, arkeoloji, iletişim oyunları gibi atölyeler katılımcılara keyifli anlar sunarken, etkinlik alanında bulunan motivasyon ve eğitim tırı da şenliğin ilgi odaklarından biri oldu.

Bu tür etkinliklerin, çocukların oluşturucu ve bilimsel düşünme yeteneklerini geliştirmeleri için harika fırsatlar sunduğunu belirten Başkan Yardımcısı Ertekin, “Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, bu tür etkinliklerin devamını diliyorum” şeklinde konuştu.