Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Kütahyalı sanatçıların eserleri Ankara’da sergilendi

KÜTAHYA SANATLA YAŞAM VE TERAPİ DERNEĞİ (SAYTED) ÜYELERİ, BİRLEŞMİŞ RESSAMLAR VE HEYKELTRAŞLAR DERNEĞİ’NİN (BİRESKU) KARMA SERGİSİNE KATILDI. SAYTED BAŞKANI SEBAHAT SARIOĞLU, SANATÇILAR CEMİLE DEFTER, AYNUR KİNKAV, YALDIZ ABACI, HATİCE TABAKOĞLU, ZUHAL SÜNGER, ZEHRA AŞMAN, FATMA ÖKTEM, PAKİZER DOĞAN, FÜGEN YATIR, HASAN KARA, ALİ KAYA VE HİKMET ÖZATAĞ’IN ESERLERİNİN SERGİLENDİĞİNİ KAYDETTİ.

Kütahya Sanatla Yaşam ve Terapi Derneği (SAYTED) üyeleri, Ankara’da BİRESKU tarafından düzenlenen karma resim sergisine katıldı.

SAYTED Başkanı Sebahat Sarıoğlu, sanatçılar Cemile Defter, Aynur Kinkav, Pakizer Doğan, Yıldız Abacı, Zehra Aşman, Hasan Kara, Ali Kaya ve Fatma Öktem’in eserlerinin sergilendiğini kaydetti.

Sarıoğlu, Kütahyalı sanatçıların eserlerinin vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü ifade etti.

Sarıoğlu, “Sergiyi düzenleyen Tuncay Umay ve ziyaret ettiğimiz vekillerimize ve başkanlarımıza bizlere gösterdikleri ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Sarıoğlu, etkinlik çerçevesinde sanatçılar olarak AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler ve İshak Gazel ile Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Başkanı Nuri Uygun, Maliye eski Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur’u da ziyaret ettiklerini sözlerine ekledi.

Sarıoğlu, etkinliklere sanatçılar Hatice Tabakoğlu, Zuhal Sünger, Fügen Yatır ve Hikmet Özatağ’ın katıldığını dile getirdi. (EFE)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ