Egeyön Haber

KUTO Başkanı Akdoğan’dan Nefes Kredisi Açıklaması

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Nisan ayı başından itibaren kullandırılmaya başlanan Nefes Kredisi ile Kuşadası Ticaret Odası üyelerinin başlamak üzere olan sezon öncesinde nefes aldığını söyledi. 

KUŞADASI TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI SERDAR AKDOĞAN (İSMAİL DİLŞEN/AYDIN-İHA)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisinin 6 ay anaparaödemesiz, 12 ay eşit taksitli toplam 18 ay vadeli ve aylık yüzde 0,99 faiz oranıyla çok cazip olduğunu söyleyen Akdoğan, “TOBB’nin katkılarıyla veOdamızın mali gücüyle anlaşma yapılan bankalara para yatırdık, üyelerimiz için 10 Milyon TL’nin üzerinde kredi hacmi oluşturduk” dedi.

Kuşadası Ticaret Odası üyeleri, Odadan aldıkları “TOBB Nefes Kredisi başvurusu içindir” ibareli faaliyet belgesi ile anlaşmalı Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Vakıfbank’a başvurarak, üst limiti 100 Bin TL olan Nefes kredisini kullanmaya başladılar.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’da; TOBB öncülüğünde başlatılan KOBİ’lere yönelik Nefes Kredisi’ne Türkiye genelinde, bir haftada 16 bin firmadan 2,5 milyar liranın üzerinde başvuru geldiğini belirtti. Hisarcıklıoğlu; Nefes Kredisi’nin KOBİ’lere güçlü destek sağlayacağını ifade ederek projeye yoğun talep geldiğini, bu sebeple çok mutlu olduklarını söyledi ve Nefes Kredisi hacminin 5 milyar liradan 7,5 milyar liraya çıktığına dikkati çekti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ