Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi başkan adayı Zeki Altıntaş yönetimini tanıttı!

Hafta sonu yapılacak olan Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nin genel kurul seçimlerinde aday olan Zeki Altıntaş ve yönetimi Denizli Gazeteciler Cemiyetinde, adaylıkları ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Hafta sonu yapılacak olan

Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nin genel kurul seçimlerinde aday olan Zeki Altıntaş ve yönetimi Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan toplantı salonunda adaylıkları ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen toplantıda Altıntaş şu ifadeleri kullandı:

Toplanma sebebimiz 14. dönem Makina Mühendisleri Odası Denizli şubesi yönetim kurulu seçimlerinde aday 14 kişinin basın aracılığıyla tanıtılması ve yapacaklarımızın duyurulmasıdır.

Mühendis demek, üretim katma değer demektir. Ülkenin kalkınması, refah içinde yaşaması demektir. Ekonomik güç demektir. Bu değerli meslek grubumuz olarak bizler halkın konforlu yaşaması için birlikte çağdaş bir kent yaşamı sürdürmek için çalışacağız. Meslektaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak için mesleğin saygınlığını arttırıp iş kaygısı olmadan alttan gelenlere örnek olacak bir çalışma azim ve gayretinde olacağız. Odamıza bu güne kadar hizmet eden tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Şimdi arkadaşlarımla beraber bizim çalışmamızın pardon çıkışımızın nedeni ve grubumuzun kimlerden oluştuğunu göreceksiniz. Neden bu yola çıktık. Öncelikle bunun bir cevabını sizlere vermek istiyorum.

Yola çıkmadan önce meslektaşlarımız bize hep oda çalışmalarının eksiklerinden yönetimdeki meslektaşlarımızı tanımadıklarını, aday olanların geçmişte görev aldıklarını ve yeniden aday olmalarına rağmen üyelere adaylığını ve yapacaklarını anlatmadığından, ne telefon ne sosyal medya ne de yüz yüze olarak hiç görüşmediklerinden bahsettiler.

Üyeler ne odada toplanıyoruz ne de telefonla aranıyoruz. Sorunlarımızın bizlere neler olduğu sorulmuyor, söylesek de karşılık bulmuyor gibi bir çok sebeple oda yönetiminde hoşnut olmadıklarını söylediler. Aynı sorunların benzerlerini Aydın, Uşak, Muğla il ve ilçe temsilciliklerinde üye olan arkadaşlarımıza da sorduk. Onlardan da aynı cevabı aldık. Temsilciliklerdeki bu üyeler eskiden yönetim kuruluna girecek olan arkadaşların seçimle belirlendiklerini sonradan bu işin bu şekilde yapılmayıp sadece atama yoluyla yapıldığını bize söylediler. Bu da temsilciliklerde bu işi yapan arkadaşlarımızın hoşuna gitmeyen bir pozisyon oldu. Kendi çalıp kendi oynuyor diyenler bile oldu. Bunun da açıkçası bir değişim olduğunu olması gerektiğini bize açıkça söylemeye başladılar.

Sonuçta odasından kopuk, küskün, odasına gitmek istemeyen üyenin sorunlarını çözmeye çalışmayan, sorunları yok sayan bir oda haline geldik. Üzgünüm ama bu hale geldik. Bu kadar şikayetten sonra üyelerimizden ‘Bu oda hepimizin, güçlü ve örgütlü olursa biz de güçlü oluruz’ düşüncesinde olan arkadaşlarımızla yola çıktık.

Yolumuz ne olacak?

sorusunun bir cevabı olarak bu memleket mutlaka modern, medeni ve yeni olacaktır. Bu bizim için hayat davasıdır’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yoldur. Bütün arkadaşlarımız bu yolu benimsemiş arkadaşlardır.

Seçilirsek ne olacak?

Tüm üyelere eşit davranacağız. Siyasi görüşü hayat tarzı ne olursa olsun tüm üyeleri kucaklayacağız. Küskünlerle barışacağız. Üyelerin derdine derman olacak çalışmaları yapacağız. Kavga etmeye, ayrıştırmaya değil, birleştirmeye odamızın çalışmalarını geliştirip büyütmeye, üyelerimize halkımıza hizmetkar olmaya talibiz. Tüm resmi kuruluşlarla barışık olacağız. Üyemiz ve kamu menfaatlerine çalışacağız. Üniversite-Sanayi işbirliğinde odamızı köprü yapacağız. Üretim ve AR-GE çalışması yapan tüm bileşenlerle işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu duyuyorum.

Seçildikten sonra bir çalışma grubu yapıp tüm üyelerimizi ziyaret edeceğiz. Ziyaretlerde her bir üyenin görüşlerini dikkatle dinleyeceğiz. Notlarımızı alacağız. Bunlar bizim çalışmak için önümüzde ışığımız olacak.

Açıklamanın tamamını videodan izleyebilirsiniz: