Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Manisa’da içme suyu arıtma tesislerinde yoğun mesai

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, İL GENELİNDE VATANDAŞLARA TEMİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYU ULAŞTIRMAK VE OLUŞABİLECEK ARIZA SONUCU SU KESİNTİSİ MEYDANA GELMEMESİ AMACIYLA ARITMA TESİSLERİNDE DONANIMSAL KONTROL ÇALIŞMASI YAPIYOR.

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, İL

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara temiz ve sağlıklı içme suyu ulaştırmak ve oluşabilecek arıza sonucu su kesintisi meydana gelmemesi amacıyla arıtma tesislerinde donanımsal kontrol çalışması yapıyor.

İçme suyunu kaynağından alıp, arıttıktan sonra şehir şebekesine verildiği son noktaya kadar kontrol altında tutan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, olabilecek kesintilere mahal vermemek için yoğun mesai yapıyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri, il geneline içme suyu ulaştıran arıtma tesislerinde genel bakım onarım çalışması yapıyor. Rutin kontroller gerçekleştirilen arıtma tesislerinde yaşanabilecek su arızalarına izin verilmiyor.

Ekipler 7 gün 24 saat sahadaki görevlerini sürdürüyor

İçme Suyu Arıtma Tesislerini arıza oluşmaması için sürekli kontrol eden ekipler sırasıyla pompa kontrollerini yapıyor. Klor ve demir 3 klorür eksikleri tamamlanıyor. Giriş ve çıkış sularının kimyasal ve klor ölçümleri gerçekleştiriliyor. Düzenli filtre temizliği ve kontrolleri yapılıyor. Sistemler günde en az 1 kere ters yıkama işlemi yapıyor. Ters yıkama işlemi ile filtrelere takılan, istenmeyen maddeler şebekeye verilmeden ayrıştırılmış oluyor. Tesisin donanımında herhangi bir arıza oluşması halinde sorun gideriliyor. Son olarak tesisin fiziki temizliği yapılıyor. Manisa’ya daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak için ekipler 7 gün 24 saat esasına göre çalışıyor.