Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Marmaris’te Asya Kaplanı’na karşı ortak mücadele

MUĞLA (İHA) – MARMARİS BELEDİYESİ VE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ; SİVRİSİNEK, DİĞER HAŞERELER VE ÖZELLİKLE ‘ASYA KAPLANI’ DENİLEN SİNEK TÜRÜ İLE MÜCADELE KONUSUNDA VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRMEK İÇİN ORTAK ÇALIŞMA BAŞLATTI.

MUĞLA (İHA) - MARMARİS

Marmaris Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri; sivrisinek, diğer haşereler ve özellikle ‘Asya Kaplanı’ denilen sinek türü ile mücadele konusunda vatandaşları bilgilendirmek için ortak çalışma başlattı.

Marmaris Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri; sivrisinek ve diğer haşerelerle mücadele konusunda vatandaşları bilgilendirmek için ortak çalışma başlattı. Saman İskelesi’nde stant açan belediye ekipleri özellikle Asya Kaplanı olarak tabir edilen sinek türüyle mücadelede etkin yolları ve yapılması gerekenleri anlattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan konuyla ilgili iş birliği yaptıklarını belirten Marmaris Belediyesi yetkilileri, havaların ısınmasıyla birlikte oluşan uygun üreme ortamları nedeniyle sivrisinek ve haşere popülasyonunda artış riski oluşması üzerine bilgilendirme ve farkındalık çalışması yaptıklarını ifade etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Vektörle Mücadele Marmaris – Datça Bölge Sorumlusu Vural Akcan ise son üç yıldır istilacı tür olarak bilinen Asya Kaplanı isimli sivrisineğin bölgede görüldüğünü belirterek, “Bunlara karşı sadece kimyasal mücadele yetmiyor. Tüm dünyada bu türle kültürel mücadele ve vatandaşların buna dahil edilmesi gerektiği kanıtlanmış, literatüre girmiştir. Bu nedenle Marmaris Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğümüz kültürel mücadele çalışmalarında stant kurarak vatandaşlarımızı bilgilendirmek, saksı altında kalan su gibi çok az su kaynaklarının bile üremelere yol açtığını göstermek istedik. Bu mücadelede vatandaşların da dahil olması gerektiğinin kaçınılmaz olduğunu anlatmak için birebir çalışma yürütüyoruz” dedi. Sinek larvalarının yer aldığı tanklarla vatandaşları bilgilendiren ekipler onlara nasıl destekte bulunabileceklerini anlatıyor. Çalışma Marmaris’in değişik mahallelerinde devam edecek.