Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Menemen’i Kritik Bir Seçim Bekliyor!

31 Mart Yerel Seçimlerine geri sayım devam ederken, İzmir’in Menemen ilçesi müthiş bir aday rekabetine hazırlanıyor. Menemen’in siyaset kulislerinde ilçenin yerel seçimlerinde kaderini değiştirecek iddialar dolanıyor. CHP’den yeniden aday gösterilmeyen Tahir Şahin ve CHP İlçe örgütü partisinden istifa etti. Şahin’in yerel seçimlerde DSP’den aday olarak başkanlık makamında kalmak için seçime gireceği ifade ediliyor.

PARTİDEN DAHA FAZLA OY ALDI

Tahir Şahin

Menemen’de şu anki Belediye Başkanı Tahir Şahin’in 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmemesi CHP İlçe Örgütü’nde tepki yarattı. Serdar Aksoy’un belediye başkan adayı gösterilmesinin ardından CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, ilçe yönetimi, ilçe kadın kolları yönetimi ve ilçe gençlik kolları yönetimi, tepki amacıyla görevlerinden istifa etti.

İlçe örgütünden yapılan açıklamada 2004, 2009, 2014’te yapılan tüm yerel seçimlerde rakiplerine fark atarak seçimleri kazandığı belirtilen Tahir Şahin’in, her seçimde partiden daha fazla oy aldığı vurgulandı.

KILIÇDAROĞLU AKSOY’UN ARKASINDA

Serdar Aksoy

CHP’de belediye başkan adaylığı için Tahir Şahin’in yerine Serdar Aksoy’un gösterilmesi ile birlikte ilçedeki hareketlilik sürüyor. Daha önce aday gösterildikten sonra Tahir Şahin’e teşekkür eden ve büyük çalışmalar yaptığını söyleyen Aksoy’un Tahir Şahin ile rakip olması olası görünüyor. Dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ile görüşen Aksoy, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun desteğini almış durumda. Dün yapılan görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu Menemenlilere seslenerek bir video çekti.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Aksoy’la birlikte Menemenlilere videolu mesajla da seslendi. Kılıçdaroğlu, o video kaydında; “İzmir’i seviyorum, Menemen’i seviyorum, Menemenlileri seviyorum, Serdar Başkanı sizlere emanet ediyorum” dedi.

HÜSEYİN ŞENGÜL DP’DEN ADAY OLABİLİR!

Hüseyin Şengül
Durmaz Bayraktar

AK Parti Menemen Belediye başkan adayı olarak Durmaz Bayraktar olarak belirlemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat İzmir’de açıkladığı aday toplantısının ardından Durmaz Bayraktar seçim çalışmalarına ilçede start verdi. AK Parti’de Adayı adayı olarak başvuruda bulunan ama Durmaz Bayraktar’ın gösterilmesi ile aday olamayan Menemen’in tanınan ismi Hüseyin Şengül’ün ise DP’den aday olması için baskı yapıldığı belirtiliyor. Eğer Şengül, 31 Mart Yerel Seçimleri için DP’den aday olmaya karar verirse Menemen 4 adaylı bir seçime ev sahipliği yapacak.

Haber: Serkan Özkurt, Simay Gürkan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ