Meral Akşener Muğla’da Konuştu: ‘Evet Çıkınca Hani Ülkede Her Şey İyi Gidecekti?’

Meral Akşener Muğla’da Konuştu: ‘Evet Çıkınca Hani Ülkede Her Şey İyi Gidecekti?’
Yayınlama: 19.04.2018
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya parti rozetini takmak üzere Fethiye’de vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Muğla’da konuşan Akşener, 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimler hakkında cumhur ittifakına karşı sert ifadeler kullandı. 

 

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

İl teşkilatımızın açılışı için geldik. Ve siz bugün burayı bu şekilde doldurarak şereflendirerek bizleri öyle bir vebal altında bıraktınız ki bu vebali taşımayı, bu vebali Hakk’a ulaştırmayı Cenab-ı Hakk bizlere nasip etsin inşallah.

“Erken seçim kararını İYİ Parti korkusundan aldılar’

OHAL’de, 24 Haziran’da bir seçim kararı alındı. Bu karar İYİ’lerin önünü kesmek için alındı. Ama biz demirden korksaydık trene binmezdik.

Bu abilerin korktuğunu biliyordum da bu kadar korktuklarından haberim yoktu. Korku dağları sardı ve siyaset istismarcıları her türlü hileyi hurdaları yapmayı göze aldılar ama yapamayacaklarını bildikleri için bir an evvel, paldır küldür seçime gidelim de İYİ Partililer hazırlıksız yakalansın dediler. Ama yine aldandılar.

‘Evet çıkınca hani ülkede her şey iyi gidecekti?’

Bu tek adam sistemine gidişin ne kadar problemli olduğunu söz gördünüz. 16 Nisan’dan bugüne kadar hani Türkiye uçacaktı, kaçacaktı, aşacaktı. Hani Türkiye’de OHAL kalkacaktı? Hani Türkiye’de her şey yolunda gidecekti?

“Dürüstçe, erkekçe ‘Ben bu kadından, partisinden korkuyorum’ desene”

Pinokyo gibi burunlarınız uzadı hepinizin. Dürüstçe, erkekçe ‘Ben bu kadından, partisinden korkuyorum’ desene. Korku dağları sardı. Bugün Türkiye’de büyük bir yönetim boşluğu var.

Şimdi ’24 Haziran’dan sonra bu işler bitecek’ diyor. Bu ülkede yönetim boşluğu var ki OHAL var. FETÖ mücadelesi yaptıklarını iddia ediyorlar, bir bakıyorsunuz damatlar kaçak. FETÖ ile devleti paylaşmışsın, şimdi yapacağın bir şey yok.

“Ekonomideki istikrarsızlığın nedeni yönetim eksikliği”

Dolar 4 lirayı, euro 5 lirayı aştı, mazot 5.5 lira, benzin 6 lira ve kur meselesini de küresel güçlere bağladılar. Hani bizim dolarla alakamız yoktu? Dolayısıyla ekonomideki bu bozukluğun sebebi de yönetimdeki eksikliktir. Bugün Muğla’dayız. Muğla tarım ve turizmle geçinen ve hayatını idame ettiren bir şehrimiz. Turizmdeki yanlışlıklar, turizmdeki yandaş kayırmalar, turizmde yeşilin katledilmesi, doğaya sıkan kurşunlar sebebiyle Muğla bugün istediği kadar turist alabiliyor mu? Hayır.

Domuz yemiyle beslenmiş hayvanları ithal edip buradaki vatandaşlarımıza yedirmekten en ufak bir utangaçlık duymuyorlar. Mısır şurubunu ABD’den, soğan ve sarımsağı Çin’den ithal ediyoruz. ABD çiftçisi mazotu Türk parası ile 1.5 liraya kullanıyor, buradaki çiftçi 5.5 liraya.

Bu düzenin devam etmesi mümkün değil. Bu düzen devam ettiği takdirde bu düzeni yıkarsa garipler yıkar. Bunun önüne geçmek için herbirinizin oyunu, her gencin, her kadının oyunu istiyoruz. Öyle güçlü gelmeliyiz ki, öyle güçlü gelmeliyiz ki tertemiz Türkiye’de gençlerimizin fikirlerine değer vererek, ‘ülkemde yaşıyorum, mutluyum’ demelerini sağlayarak Türkiye’yi yeniden güçlü ve huzurlu hale getirebiliriz.

Adam her ağzını açtığında birine sövüyor, birine hakaret ediyor. Bu dilin sona erip neşeli bir dilin yeniden tanzim edilebilmesi için İYİ Parti geliyor. Her önüne gelene söverek olmaz.

Biz 25 Haziran günü OHAL’in kalktığı, adaletin sağlandığı, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, demokrasinin işlediği, vatandaşından milletinden korkmayan, ona güvenen, ona yaslanan bir yönetim anlayışını yeniden kuracağız.

“İYİ Parti seçime girecek”

İYİ Parti seçime giremez diyorlar. Hele bir cesaret edin de görün bakalım ne oluyor. Biz seçime gireceğiz. En hazırlıklı, en dinamik partiyiz. 5 buçuk ayda bütün teşkilatlarımızı tamamladık, kongrelerimizi yaptık. Sadece ben bugün 53. ildeyim, yarın 54. ili gezmiş olacağım. Yani 81 ili ikinci kere dolaşacağız.

Bir dedikodu daha var. Parti kuramaz diyorlardı kurduk Allah’ın izniyle. Kongre yapamaz dediler vallahi nasıl bir kongre yaptık, ben 24 yıldır politika yapıyorum AKP de dahil ben böyle kalabalık bir kurultay görmemiştim. Zaten ip o zaman koptu. 1 Nisan korkudan öldürdü abileri.

Deniliyor ki bunlar sandıkta hile yapar. Ama o hileyi yaptırmayacağım. Gökyüzünü, Türkiye’yi dar edeceğim. Dolayısıyla sizden bir istirhamım var. Partimiz sandığı koruma konusunda hazır. Ama aziz Muğlalılar, özellikle gençler, genç kadınlar. Sizi sandık başlarında müşahit olarak, gözlemci olarak görmek istiyoruz. Aynı zamanda partimizi de kontrol edeceksiniz.

Söylemeye çalıştığım şey şu; sandıklarda hile yapmaya çalışacaklar ama biz müsaade etmeyeceğiz. Hani YSK’nın mühürsüz oylar hikayesi var ya. Bundan sonraki fasılda gereğini bu kardeşiniz, bu anneniz, bu ablanız, bu kız kardeşiniz yerine getirecek.

1950’lerin o söke söke alınan iktidarı gibi, 1983’ün darbecilerin elinden söke söke alınan iktidarı gibi, 2002’de kimsesizlerin kimi olarak gelen bu muhterem var ya, bu millet karar verirse Cumhurbaşkanı yapıyor. Ama aranızdan çıktı gitti, sizi unuttu. Şimdi indireceksiniz, beraber indireceğiz.

Kaynak:  Yeniçağ

Bu haberler ilginizi çekebilir;

Akşener, Fethiye Belediye Başkanı Saatcı’ya Rozet Takacak

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.