Egeyön Haber

Milli Ağaçlandırma Günü’nde Kemalpaşa’da fidanlar toprakla buluşturuldu

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşti.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “83 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Ulucak Mahallesi’nde bulunan Depo yanı mevkiisinde fidan dikimleri yapıldı. Yoğun ilgi gören etkinlikte, katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu. Fidan dikim programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, Okul Müdürleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kemalpaşa Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, “Bugün ülkemizde ağaçlandırma seferberliği ilan edildi. Bizde Kemalpaşa’da bugün saat 11.11’de Türkiye genelinde olduğu gibi hep birlikte, fidan dikerek bu seferberliğe katıldık. Kemalpaşa’yı güzelleştirme çabamızın önemli bir faaliyeti de ağaçlandırma çalışmalarını sürdürmektir. Ülkemizde meydana gelen yangınlar nedeniyle yeşil alanlarımızın ikame edilmesi için düzenlenen bu tür kampanyalara destek vermek bizim önceliğimizdir.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ