http://www.wannawatches.com
Egeyön Haber

Mimarlar Odası Denizli Şubesi Gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi!

Mimarlar Odası Denizli Şubesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Denizli’de faaliyet gösterilen Gazeteciler için bir kahvaltı organizasyonu düzenledi. Başkan Alayont, Gazetecilerin gününü kutlayarak başarılar diledi.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kahvaltı organizasyonu düzenledi. Denizli’de faaliyet gösteren Gazeteciler ile bir araya gelen Başkan Mehmet Serdar Alayont günün önemine yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından çiçek takdimi gerçekleştirildi.

Başkan Alayont kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada, ‘Bildiğiniz üzere 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü sizlerle birlikte olarak daha doğrusu ikinci kez gerçekleştirdik. Geçen sene pandemi nedeniyle bir araya gelememiştik. Fakat yine 2 sene sonra yine aynı mekanda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle hepimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun. Gerçekten Türkiye’de yapılması zor bir mesleği icra ediyorsunuz. Özellikle Türkiye’nin basın özgürlüğünde ciddi anlamda karnesi kötü. Her değerlendirmede düşük not veriliyor malesef. Zorlu bir meslek icra ettiğinizi düşünüyorum. Az önce başkanla da görüştük. Meslek yasanızın olmaması, ki mimarlarda da bu sıkıntı var. Ben var biliyordum ama bir gazetecilik meslek yasasının olmaması, bir mevzuat düzenlemesinin olmaması sizler gibi bizlerin de mesleğini icra ederken zorluk yaşamamıza neden oluyor. Türk toplumunu bilgilendirmek halkın haber alma özgürlüğünü sağlamak için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Bu konuda gerçekten siz gazetecilerin emeklerine çok çok teşekkür ediyorum. Yine yılda bir de olsa sizlerle birlikte olmanın aynı şekilde mutluluğunu yaşıyoruz. Mimarlar Odası Denizli Şubesi olarak her daim özellikle yerel ve ulusal basınımızın yanında durmaya onlara destek olmaya özen gösteriyoruz ve çok sağolun sizler de bizim gibi kamuoyunu bilgilendirme kısmında oldukça yararlı bir şekilde Mimarlar Odası’na diğer sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafe davranıyorsunuz ve halkı bilgilendiriyorsunuz. Halkı bilgilendirmek açısından haberler yapıyorsunuz. Umarım bundan sonra da aynı şekilde bu haberleri aynı güzellikte yapmanız dileğiyle. Hepiniz hoşgeldiniz diyorum davetimize icabet ettiniz için çok teşekkür ederiz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun.’ ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Mimarlar Odası Denizli Şube başkanı Mehmet Serdar Alayont, 29-30 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Mimarlar Odası Denizli Şubesi 15. olağan genel kuruluna tüm gazetecileri davet etti. Ardından Mimarlar Odası Denizli Şubesi yönetimi ile davete katılan gazetecilerle sohbet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ