Egeyön Haber

Minik öğrencilerden hayvan sevgisi

4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ DOLAYISIYLA AYŞEGÜL ARSOY İLKOKULU 1/A VE 1B SINIFI ÖĞRENCİLERİ AFYON BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞINI ÖĞRETMENLERİ ÖZCAN ÇALIŞKAN VE ZEKAİ ÖZDEMİR NEZARETİNDE ZİYARET ETTİ.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Ayşegül Arsoy İlkokulu 1/A ve 1B sınıfı öğrencileri Afyon Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret etti.

Minik öğrencilere hayvan sevgisini aşılamanın yanı sıra bu günün anlam ve önemini anlamayı amaçlayan geziye öğretmenleri Özcan Çalışkan ve Zekai Özdemir nezaretinde katılan yaklaşık 40 öğrenci hayvanlarla iç içe güzel bir gün geçirdi. Hayvanları yakından görme ve onlara dokunma fırsatını bulan minik öğrencilerin bir hayli eğlendiği gözlendi. Minik öğrenciler öncelikle sokak hayvanlarının bulunduğu köpek barınağını gezdi.

Minik öğrencilere hayvan barınağını gezdiren Afyonkarahisar Belediyesi Veteriner Sağlık Teknikeri Levent Üner, yaptığı açıklamada, ’’4 Ekim tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Hayvanları Koruma Günü olarak kabul edilmiştir. Burada sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutlu oldum. Tüm halkımızı da hayvanları görmek için davet ediyoruz” dedi.

Hayvan barınağında kedileri seven çocuklar gezi sonunda hatıra fotoğrafı çektirdiler.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ