Egeyön Haber

Muammer Enginsu Yazdı: Teşekkürler

Muammer Enginsu

Muammer Enginsu

Sanatçı-Eğitimci-Yazar "Yağmurun Kızı" albümünü ve pek çok single eser yaptı.Besteci. Tiyatro , belgesel ve kısa film müziği yaptı. Kısa film çekti. Melek Ağacı romanı yazarlarından. Şiir kitabına hazırlanıyor. "Her Yerde Müzik Var" isimli müzik programını yürütüyor.

  “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır”derler. Bu, vefa duygusunu nasılda güzel anlatan derin bir kültür hazinesidir ki bir fincan kahveye kırk yıl hatır beslenebilmektedir.

  Kasım 2019’dan bu yana Egeyön Haber’in bana ayrılan bu köşesinden kültür, sanat,  ve daha çok da müzik üzerine yazılarımla sizlerle buluşuyoruz. Bilmenizi isterim ki yazılarımı kimlerin okuduğunu, nasıl etkilendiğini, beğeni ya da eleştirilerini istatiksel olarak sürekli takip ediyorum. Hepinizle birebir tanışma imkânımız olmasa da sosyal medyadan bana ulaşan yorum, beğeni ve güzel dileklerinizi birebir okuyor ve cevap vermeye çalışıyorum.

  Başlangıçtan beri sizlerden giderek artan bir ilgi ve alaka gördüğümden dolayı çok mutluyum. Sosyal medya ve Youtube kanalım üzerinden yaptığım canlı yayın konserlerinde de kısmen görüşebiliyor olsak da yüzyüze sohbetin ve etkileşimin tadı apayrı. Keşke bir gün, şöyle bir bahar günü, Ege’nin bir sahil kasabasında denize nazır bir çay bahçesinde buluşabilsek ve doyasıya sohbet edebilsek.  Yazı çok önemli bir iletişim aracı olsa da tek boyutlu bir yoldur. İnsanın mimik, ifade, beden dili ve duygularının üç boyutlu olarak karşıya geçmesi için mekânsal ve zamansal birliktelik gerekli. Umarım şu an içimden kuvvetle geçen ve yazarken sesli düşündüğüm bu birlikteliği Egeyön Haber organizasyonunda gerçekleştirebiliriz. Neden olmasın? Bahsettiğim şey yazar-okuyucu buluşması değil. Daha çok bir anı paylaşmak ve bir fincan kahve eşliğinde kırk yıllık hatır biriktirmek.

 Hayatımda  en büyük zenginliğim daima insan biriktirmek oldu. Karşılıklı bir şeyler alıp verebildiğim, bana bir şeyler öğreten, paylaşmaktan keyif aldığım güzel yürekli insanları biriktirmeye çalıştım. Bu dünyadaki en büyük sermayem budur. Bahsettiğim şey sadece kuru bir anı paylaşmaktan alınan haz ve keyif değil. Hep beraber yürüdüğümüz hayat yolunda kendime yol arkadaşları biriktirmekti asıl bana keyif veren. Kalıcı, vefakar, iyiliksever, birliktelikten keyif alınan yol arkadaşlığı. Bu kavram benim çok hoşuma gider her zaman. Zamanın süzgecinden yavaş yavaş geçip seninle birlikte yürüyen güzel insanlar ile anlamlanıyor hayat bana göre. Çünki asıl mutluluk veren şey sahip olmak değil paylaşmak.

  Bu sebeple bu köşede yazılarımı okuyan, yaptığım programı izleyen ve müziklerimi dinleyen ismini bilmediğim, yüzünü görmediğim, dünyanın pek çok köşesinden insan kazandığımı hissediyor ve inanıyorum. Bu yüzden bu haftaki köşe yazımı sadece sizlere teşekkür etmeye ayırdım. İlginiz, alakanız, beğeni veya eleştirileriniz ve bu köşeyi sürekli ilerleten paylaşımlarınız için ama daha ziyade yol arkadaşlığınız için size gönülden teşekkür etmek istiyorum.

Bu teşekkürün nişanesi olarak da bu hafta değerli kardeşim Ozan Tanış ile birlikte çektiğimiz Yağmurun Kızı albümünden “Yalnızlık” isimli yeni klibimizi de ilk sizlerle ve  buradan paylaşıyorum. “Yalnızlık”, yazılırken  beni en çok etkileyen şarkılarımdan biri. İnsanın içsel yolculuğunun birinci durağı olan yalnızlığın benim üzerimdeki duygusal ve düşünsel etkilerini bulacaksınız.

Bu şarkıyı ister yalnız, isterseniz bir sevdiğinizle paylaşarak şöyle bir bardak çay veya kahve eşliğinde, kendi kendinizde başbaşa kalıp en huzurlu olduğunuz yerde sessizliğin sesini duyumsayarak dinlemenizi temenni ediyorum.  İnsanın hem zehiri hemde ilacı olan yalnızlıktan yalnızlığı üretime çevirerek çıkmanızı diliyorum.

Aramızdaki yol arkadaşlığının artması dileğimle…TEŞEKKÜRLER.

Youtube: Muammer Enginsu TV

Sosyal Medya Hesapları:

Facebook, instagram, twitter: Muammer Enginsu

Bize her konuda sayfadaki mail adresimize yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ