Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nden anonslu yangın uyarısı

METEOROLOJİK DEĞERLENDİRMELERE GÖRE HAVA SICAKLIKLARININ HAFTA SONUNA KADAR 40 DERECEYE KADAR ÇIKACAĞI UYARISI ÜZERİNE, MUĞLA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ KIRSAL MAHALLELERDE YANGIN UYARISINDA BULUNDU.

METEOROLOJİK DEĞERLENDİRMELERE GÖRE HAVA

Meteorolojik değerlendirmelere göre hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar 40 dereceye kadar çıkacağı uyarısı üzerine, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde yangın uyarısında bulundu.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, sıcaklıkların artmasıyla birlikte orman yangını riskinin yükseldiğine dikkat çekerek, vatandaşları anonslar ile uyardı. Yapılan anonsta, “Değerli Vatandaşlarımız, hava şartları orman yangınları açısından son derece riskli olduğundan lütfen açık alanlarda ateş yakmayalım, ateş yakanları uyaralım. Ormanlarımızda ve civarında ateş görülmesi durumunda lütfen 112’ye bildirelim” ifadelerine yer verildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sıcaklıkların artmasıyla birlikte orman yangınlarının önlenmesi için vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Özellikle açık alanlarda ateş yakılmaması ve ormanlık alanlarda ateş görüldüğünde hemen 112 acil servise bildirilmesi gerektiği vurgulandı.