Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muğla’da gençlik kamplarının tanıtımları başladı

MUĞLA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN MUĞLA ULUSLARARASI GENÇLİK MERKEZİ, YAZ DÖNEMİ GENÇLİK KAMPLARININ TANITIMLARINA BAŞLADI.

MUĞLA GENÇLİK VE SPOR

Her yıl binlerce gence kapılarını açan Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi, yaz dönemi gençlik kamplarının tanıtımlarına başladı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi, gençleri ağırlamaya devam ediyor. Bu çerçevede her yıl 81 ilden birçok gence kapılarını açan yaz dönemi gençlik kamplarının tanıtımları da başlarken gençlik merkezi çalışanları ve gönüllü gençler, okullarda gerçekleştirdikleri tanıtımlarla Muğla’da yaşayan gençlere kampların sunduğu fırsatları anlatıyor. 12-22 yaş aralığındaki gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle serbest zamanlarını değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kurulan gençlik kamplarına katılan gençler, çeşitli aktivitelerden ücretsiz olarak da faydalanabiliyor. Ayrıca maddi imkanı kısıtlı gençler başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışında yaşayan gençlerin sosyal, kültürel, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve serbest zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak hedefleniyor.

Kamplarda sunulan aktiviteler arasında badminton, aqua park, yat gezisi, sokak oyunları, sosyal ve kültürel geziler, tiyatro, müzik, voleybol, basketbol, futbol, kitap okuma, halk oyunları, el sanatları, tırmanma duvarı, yüksek ip parkuru, flyfox, macera parkuru, paintball, kano, dağ bisikleti, oryantiring, okçuluk, at biniciliği, mini golf ve rafting gibi etkinlikler yer alırken, Gençlik Hizmetleri Müdürü Münir Özalp, tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunan gençlik merkezi çalışanları ve gönüllü gençlere teşekkür edip tüm gençleri bu aktivitelere katılmaya davet etti.

Gençlik kamplarına başvurular 7 Haziran 2024 tarihine kadar devam edeceği öğrenilirken, başvurular ise e-Devlet üzerinden yapılıyor.