Egeyön Haber

Mühendis Gözüyle’de Sosyal Ağlar, Yapay Zeka, Günümüzde Bilgiye Erişim, Bilişim Teknolojileri Konuşuldu

Pamukkale Tv ekranlarında her hafta farklı konu ve konukları ile seyircilerle buluşan Mühendis Gözüyle programının bu haftaki konusu Sosyal Ağlar, Yapay Zeka, Günümüzde Bilgiye Erişim, Bilişim Teknolojileri oldu. Bu konuyu tartışmak üzer Fatih Yaşa’nın konuğu Denizlili Ahmet Tuncer Savru oldu.

Ahmet Tuncer Savru Kimdir?

 

Denizlili olan Ahmet Tuncer Savru, 1993’te eğitim sürecinin ardından Denizli’ye döndü. Denizli’de bilişim teknolojisi üzerine çalışan Savru,yüksek teknoloji,bilgisayar, felsefe ve bilim alanında çalışmalar sürüdüyor. 6. üniversitesini okuyan Savru, işletme ve makina mühendisliği bölümlerini bitirdi. Endüstüri Mühendisliği masterı yaptı. Aynı zamanda bilgisayar mühendisliği masterı yaptı. Şuanda da felsefe alanında çalışma gerçekleştiriyor.

Dünyada İlk Sosyal Ağ

Programda ilk olarak Dünya’da oluşturulan ilk sosyal ağdan bahseden Savru,”Dünya’nın ilk sosyal ağını biz Denizli’de 1999 yılında yazd

 

ık. Bunu Denizli’ye anlatmaya çalıştık, üniversite anlattık ancak ilgi çekemedik. Bizim 19 yıldır anlatmaya, ilgi çekmeye çalıştığımız bu konu ne yazık ki ilgi görmedi. Bizim Temmuz ayında bu ağda sayfa görüntülenme sayımız 1 milyon, ancak Denizli’nin ilgisini çekemedik. Türkiye’nin 70 binden fazla lokasyon bilgilerini topladık ve bu siteye yerleştirdik.”dedi.

Mühendis Gözüyle Progragramında bu hafta Fatih Yaşa’nın konuğu olan Ahmet Tuncer Savru’nun Sosyal Ağlar, Yapay Zeka, Günümüzde Bilgiye Erişim, Bilişim Teknolojileri ve Denizli’de oluşturulan Dünya’nın ilk sosyal ağı konusu hakkındaki açıklamalarının tamamını videodan izleyebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ