Egeyön Haber

Muhtar TV’nin 10.bölüm konuğu Konak Mahallesi Muhtarı Tamer Yıldırım oldu

Muhtar Tv, Ege’de muhtarların nabzını tutmaya devam ediyor. Muhtar Tv’nin onuncu bölümü Egeyön TV Youtube kanalında yayınlandı. Onuncu bölümün konuğu ise İzmir’in Konak ilçesine bağlı Konak Mahallesi Muhtarı Tamer Yıldırım oldu.

Egeyön TV’de her hafta İzmir’in bir mahalle muhtarına konuk olmaya devam ediyor. Bu haftaki bölümün konuğu ise Konak Mahallesi Muhtarı Taer Yıldırım oldu. Kendisini tanıtan Muhtar Yıldırım, nasıl muhtar olmaya karar verdiğini, pandemi sürecini anlattı.

İŞTE ÖZEL RÖPORTAJIMIZ

Tamer Yıldırım Kimdir?

1979 doğumluyum. 2 çocuk babasıyım. 20 senedir berberlik mesleği yapıyorum. Aynı zamanda ilk dönem muhtarlık görevimi yürütüyorum. İnsanımıza dokunmak için çalışan bir emekçiyiz.

Muhtar olmaya nasıl karar verdi?

Mesleğimiz bu konuda çok etkisi var. Çevremiz çok geniş. Sorunlara tanıdıklarımız sayeside çözüm üretebiliyorduk. Her zaman derler ya ‘Berberler mahallenin muhtarı gibidir’ herkesle iletişim kurabildiğimiz için bizi bu göreve itti. Güzel de oldu. Çünkü insana, soağa dokunmak birşeyi üretiyor olmak güzel birşey çok güzel. Hem ben üretmeyi seviyorum. Üretmeyi sevmek demek insana nasıl değer vereceğini bilmektir. Benim neye ihtiyacım varsa, yine insanımızın, esnafımızın aynı şeye ihtiyacı var. Biz de bunu düşünerek bu yola girdik ve güzel oldu. Daha da düzel olacak.

İşyeri ve muhtarlık binanızın aynı yer olması zor mu?

Bu işlerimi daha da kolaylaştırıyor. Bana bu konuda yer vermek için ısrar da ettiler. Ama ben istemedim. Çünkü herşeye burada vakıf olabiliyorum. İşyerim sabah 8, akşam 8 açık. Beni bulmak isteyen herkes o saatler içinde burada bulabiliyor. Diğer saatlerde de telefonla ulaşabiliyorlar. Çarşımız çok büyük. Sadece muhtarlığımıza kayıtlı 7 bin 500 işyeri var. Bunun dışında ikamet, vergi, tebligat işleri oluyor. Bu işler için gelip her saatte beni bulabiliyorlar. Onun için daha iyi oluyor.

Pandemi mahallenizde nasıl ilerliyor?

Pandemi dünyanın, Türkiye’nin problemi. Kemeraltı’nın da büyük bir problemi oldu. Öncelikle bu işten aşı süreciyle biran önce kurtulmak dileğimiz. Çok fazla işyerimiz olduğu için esnaf büyük sıkıntı çekiyor. Süreç uzadıkça sorunlar büyüyor. Çoğu esnafımız kapalı durumda. Kira, elektrik,su büyük bir sorun. Destekler veriliyor ama yeterli olmadığı yönünde eleştiriler var. Kime dokunsak artık dayanacak gücünün olmadığını söylüyor. İnsanlar artık sağlığı da geçti, geçim derdini düşünüyor. Çünkü herkes evini geçindirmeye çalışıyor. Bir işyerinin masrafı kolay değil. Aşılama süreci umarım sonuçlanır. İnsalarımızı aşı olamaya davet ediyorum. Şu aşı bu aşı deme durumumuz kalmadı.

Konak Mahallesi’ni tanıtır mısınız?

Konak Mahallesi, dünyanın neresinden gelirseniz gelin dolaşmak isteyeceğiniz bir yer. Saat kulemizden, sahilimize, Anafartalar caddesine, Kızlarağası, yeme, içme, eğlence, giyim sektörü aradığınız herşey var. Eksiklerimiz de var. Örneğin önceden sinemamız vardı ve yok oldular. Tekrar canlandırmaya çalışıyoruz. Sabah,akşam Kemeraltı’nın tercih edeceğiniz bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Büyükşehir ve Konak Belediye başkanlarımızın bu konuda emekleri çok.

Röportajın tamamını videodan izleyebilirsiniz!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ