Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Nazilli’de sahipli kedi ve köpeklerin kayıt işlemleri sürüyor

TÜM TÜRKİYE’DE OLDUĞU GİBİ AYDIN’IN NAZİLLİ İLÇESİNDE DE SAHİPLİ KEDİ VE KÖPEKLERİN KAYIT İŞLEMLERİNİN KESİNTİSİZ OLARAK SÜRERKEN, NAZİLLİ İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMADA ALTI AYLIK YAŞA KADAR OLAN TÜM SAHİPLİ KEDİ VE KÖPEKLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI İŞLEMLERİNİN DEVAM ETTİĞİ BELİRTİLDİ.

TÜM TÜRKİYE'DE OLDUĞU GİBİ

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’ın Nazilli ilçesinde de sahipli kedi ve köpeklerin kayıt işlemleri sürüyor.

Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Altı aylık yaşa kadar olan tüm sahipli kedi ve köpeklerin kayıt altına alınması işlemleri müdürlüğümüzde kesintisiz olarak sürdürülmektedir. Bu şekilde talebi olan vatandaşlarımız mesai saatleri dahilinde, sahibi olduğu kedi ve köpeğini de getirerek mikroçip ile kayıt işlemini yaptırabilirler. Veteriner hekimlerimizin uygun görmesi halinde kuduz aşısı da aynı anda uygulanabilmektedir. Vatandaşlar, kayıt işlemleri için mesai saatleri içerisinde müdürlüğe başvurabilir ve beraberinde getirdikleri kedi ve köpeklerine mikroçip taktırarak kayıt yaptırabilirler. Ayrıca, veteriner hekimlerin uygun görmesi durumunda kuduz aşısı da aynı anda yapılabilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Müdürlük yetkilileri, kuduz aşılarının her yıl tekrarlanması gerektiğini hatırlatarak, bu işlemi de müdürlükte yaptırabileceklerini belirtti.