Özpekler Reklamı
Egeyön Haber

Örnek Sandık Kararı

İzmir’in Çiğli ilçesinde, vatandaşların beklentilerinin etkin bir şekilde karşılanması amacıyla 26 mahallenin muhtarlıklarına sandıklar kuruldu. Bu sayede vatandaşlar, mahallenin sorunlarını iki gün boyunca kurulacak sandıklar aracılığıyla belediye yetkililerine iletecek. 

Çiğli Belediyesi örnek bir karara imza atarak, Çiğli’nin 26 mahallesinde sandık kurdu. Vatandaşlar; dilek, öneri ve taleplerini hazırlanan formlara yazarak sandıklara atmaya başladı.
11-12 Temmuz olmak üzere iki gün boyunca sandıkların muhtarlıklarda kurulu olacağı ifade edilirken, vatandaşların sandıklara attıkları formlar, daha sonra görevliler tarafından incelenerek çözüm önerisi bulunacak.

Çiğli Yerel Yönetim Rehberi Öğrenmek İçin Tıkla!

Esentepe Mahalle Muhtarlığında kurulan sandık başına giden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, vatandaş odaklı belediyecilik yapabilmek adına vatandaşın talep ve önerilerini toplamak istediklerini söyledi.
İlk kez kurulan sandıkların başına sabah erken saatlerden itibaren gitmeye başlayan Çiğlililer, vatandaş memnuniyet anketini doldurup görüşlerini bildirip, başlatılan uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Mahalle muhtarları da taleplerin tespiti açısından sandıkların kurulmasının iyi bir çalışma örneği olduğunu ifade etti.

İZMİR’İN ÇİĞLİ İLÇESİNDE, VATANDAŞLARIN BEKLENTİLERİNİN ETKİN BİR ŞEKİLDE KARŞILANMASI AMACIYLA 26 MAHALLENİN MUHTARLIKLARINA SANDIKLAR KURULDU. (İHA/İZMİR-İHA)
İzmir’in Çiğli ilçesinde, vatandaşların beklentilerinin etkin bir şekilde karşılanması amacıyla 26 mahallenin muhtarlıklarına sandıklar kuruldu. Bu sayede vatandaşlar, mahallenin sorunlarını iki gün boyunca kurulacak sandıklar aracılığıyla belediye yetkililerine iletecek.

“İLÇE HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNİ BELİRLEYEREK HİZMETLERİMİZİ ÜRETECEĞİZ”

Çiğli halkının iki gün boyunca öneri ve taleplerini belediyeye iletmelerini isteyen Başkan Gümrükçü, “Çiğli’nin 26 mahallesinde sandıklar kurduk ve vatandaşlarımızın bu sandıklara dilediğince, özgürce düşüncelerini bize iletmelerini istiyoruz. Şu anda öncelikli talepleri tespit aşamasındayız. İlçe halkımızın beklentilerini belirleyerek hizmetlerimizi üreteceğiz” dedi.

İZMİR’İN 26 MAHALLESİNDE MUHTARLIKLARA SANDIK KURULDU, İŞTE NEDENİ İZMİR’DE ÖRNEK SANDIK KARARI: VATANDAŞLAR DİLEK VE ŞİKAYETLERİNİ SANDIKLARA ATIYOR

Sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Gümrükçü sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sosyal belediyecilik belediyelere farklı toplumsal kesimler için daha fazla sorumluluk yüklüyor. Sürdürülebilir kalkınma hedeflerimiz arasında insan onuruna yakışır yaşam koşullarının sağlanması yer alıyor. Bu hedefimize ulaşabilmek için de belediye olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Başkanlık makamını mahallelere taşıyarak sorunları yerinde tespit ediyoruz. Bir yandan da haftada bir gün şafak mesaisi yapıyoruz, sabah 06.00’dan itibaren mahalle muhtarlarımızla birlikte sokakları geziyoruz. Başkan yardımcılarımız da mahalle çalıştayları yaparak farklı bir çalışma yürütüyor. Kısacası, Çiğli’nin geleceğini planlarken popülist ve geçici çözümlerden uzak durup, gerek bugün, gerekse gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yerelde sürdürülebilir kalkınmayı ilke olarak belirledik. Çiğli’nin kaynaklarını, doğa ile kalkınma arasındaki dengeyi koruyan, mahalleler ve sosyal guruplar arasındaki eşitsizliği minimize etmeyi hedefleyen ve üretimi destekleyen bir yönetim anlayışı içerisinde kullanacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ