Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Özgür Yıldırım: “Öğretmenlere değer vermeyen hiç bir toplumun geleceği yoktur”

24.11.2018
A+
A-

SAĞLIK SEN İZMİR 1 NO’LU ŞUBE BAŞKANI ÖZGÜR YILDIRIM, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ NEDENİYLE YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “ÖĞRETMENLİK, SADECE BELLİ KALIPLARLA KİTAPLARDA YAZILANLARI ANLATMAK DEĞİLDİR. ÖĞRETMEN; YAŞAMIYLA, DURUŞUYLA, HAYATA BAKIŞIYLA ÖĞRENCİSİNE ÖRNEK OLAN, YETİŞTİREN, TERBİYE EDEN, ÖĞRENCİSİNİN İÇİNDEKİ CEVHERİ BİR MÜCEVHER USTASI İNCELİĞİYLE İŞLEYEN VE AÇIĞA ÇIKARTAN KİŞİDİR” DEDİ.

Özgür Yıldırım: “Öğretmenlere değer vermeyen hiç bir toplumun geleceği yoktur”

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Öğretmenlik, sadece belli kalıplarla kitaplarda yazılanları anlatmak değildir. Öğretmen; yaşamıyla, duruşuyla, hayata bakışıyla öğrencisine örnek olan, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri bir mücevher ustası inceliğiyle işleyen ve açığa çıkartan kişidir” dedi.

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaparak, öğretmenlerin kutsal bir mesleği icra ettiğini belirtti. Yıldırım, “Bizler ’beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi’ emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz” dedi.

Başkan Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimize ve ahirete göç etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Üzerimde sonsuz emeği olan eğitim ve öğretim hayatım boyunca yolumu aydınlatan öğretmenlerimin ve bu kutsal mesleği icra eden eşimin de bu özel gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Zira öğretmenlik; sadece belli kalıplarla kitaplarda yazılanları anlatmak değildir; öğretmen yaşamıyla, duruşuyla, hayata bakışıyla öğrencisine örnek olan, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri bir mücevher ustası inceliğiyle işleyen ve açığa çıkartan kişidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, Gazi Mustafa Kemal’in de dediği gibi ’istikbalimizin mimarlarıdır’. Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.