Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Pamukkale Belediyesi’nin emlak vergilerindeki fahiş zammı mağdur etti!

Pamukkale Belediyesi’nin kendisine bağlı Akhan, Pınarkent, Güzelköy ve Kale Mahallelerinde emlak vergisinde büyük artışa gitti. Geçen seneki Emlak vergi oranları ile bu yıl istenilen vergi oranları arasında yüzde 800’e varan fark mahallelileri ve iş insanlarını zor durumda bıraktı.

Pamukkale Belediyesi'nin kendisine bağlı

Pamukkale ilçesi Emlak Takdir Komisyonu’nun aldığı karar olarak emlak vergilerinin miktarı 4 yılda bir yeniden belirleniyor. Bu yıl alınan karar ile belediyeye bağlı Akhan, Güzelköy, Kale ve Pınarkent Mahallelerinde emlak vergisinde artırıma gitme kararı alındı. Sanayi kuruluşlarının çoğunlukta yer aldığı bu mahallelerde özellikle sanayi arazisinden alınan emlak vergilerinde ciddi bir artış yaşandı.

4 mahallede geçen yıl 150 lira gibi bedel alınırken, bu yıl 1200 lira gibi büyük bir mebla istendi. Neredeyse yüzde 800’ü bulan bu artışı gören iş insanları ve mahalleliler yaşanan bu olağanüstü artışın sebebini anlayamadı. Bölgede istihdam sağlayan kurumları zor durumda bırakan bu karar sonrası harekete geçen vatandaşlar, Başkan Avni Örki’den randevu alarak görüşme gerçekleştirdi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ MAHKEME YOLUNU İŞARET ETTİ

Konu ile ilgili Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile görüşen mahalleliler görüşmelerden umduğunu bulamadı. Belediyede Emlak vergilerine yapılan zammın nedenini soran vatandaşlar tatmin edici bir cevap alamadı. Konunun artık kesinleştiğini ve mahkeme yolu ile çözülebileceği tavsiyesi ile belediyeden ayrılan vatandaşlar bu ciddi artış nedeniyle yaşadıkları mağduriyet ile ilgili hukuki yollara başvurmaya hazırlanıyor.

TARIM ARAZİLERİ SAHİBİ ÇİFTÇİLER DE FAHİŞ ZAM MAĞDURU

Tarım arazisi olmasına rağmen sanayi arazisi olarak kayda geçirilen tarla sahipleri de bu fahiş artış nedeniyle mağdur oldu. Çiftçilikle uğraşan vatandaşlar bu vergilere getirilen fahiş zammın geri çekilmesini talep ederek mağduriyetlerini dile getirdi.

VERGİLER ÇOK DÜŞÜK DENİLEREK MUHTARLARA İMZA ATTIRILMIŞ

Pamukkale Belediye Meclisi’nde komisyon tarafından çıkan karar, muhtarlara ‘Alınan emlak vergileri çok düşük, Merkezefendi’de de artırılacak, dengelemek için arttırıyoruz’ denilerek imza attırıldığı öğrenildi. Ancak aynı dönemde Merkezefendi Belediyesi tarafından alınan emlak vergilerinin, Pamukkale Belediyesi’nin istediği fahiş rakamın çok gerisinde olduğu görülüyor.