Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Pamukkale Belediyesi’nin Kalitesi Tescillendi

27.01.2019
A+
A-

Pamukkale Belediyesi, IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanandı

Pamukkale Belediyesi’nin Kalitesi Tescillendi

Pamukkale Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetimlerinin ardından “IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” almaya hak kazandı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 2014 yılında kurulan Pamukkale Belediyesi’nin sürekli iyileştirme sürekli kalite anlayışını belirleyerek ve çalışmalarını uluslararası sertifika sistemi olan IQNET ve TS EN 9001:2015 kalite belgesi ile taçlandırıldığını bildirdi. Başkan Gürlesin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hedefimiz kaliteli hizmet sunmaktı. 4 konuda bir yıl süren denetimler sonunda bu belgeyi almaya hak kazandık. Bu bizim için bir gurur tablosu” dedi.

Denizli’nin büyükşehir olmasıyla birlikte 2014 yılında kurulan Pamukkale Belediyesi, daha 5. Yılına girmeden kalitesini belgeledi. 4 farklı konuda yapılan ve 1 yıl süren denetimler sonunda Pamukkale Belediyesi, büyükşehir belediyesinden sonra olan IQNET ve TS EN 9001:2015 kalite belgesi almaya hak kazanan ikinci, Türkiye genelinde ise 32. Belediye oldu.

Pamuk Kafe’de yapılan belge törenine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, TSE Ege Bölgesi Koordinatörü Kürşat Yılmaz, TSE İzmir Belgelendirme Müdürü Ahmet Namlı, TSE Denizli Belgelendirme Müdürü Yücel Akça, belediye birim müdürleri ile belediye personeli katıldı.

“BU HEYECANI, İNANCI BAŞKANIMIZIN GÖZLERİNDE GÖRMÜŞTÜM”

TSE Ege Bölgesi Koordinatörü Kürşat Yılmaz, ise uluslararası düzeyde kalite yönetim sisteminin bir simgesi olan “IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni takdim etmenin sevincini yaşadıklarını belirtti. ,“Buraya ilk geldiğimizde bu heyecanı, buradaki kurumsallaşmaya, kaliteye olan inancı Sayın Belediye Başkanımızın gözlerinde görmüştüm” diyen Yılmaz, “ Çok kısa süre içinde bu çalışmalar tamamlandı. Kalite yönetim sistemi, tüm işletmelerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızın verimliliğinin artarak, sürekli gelişimi gösteren, kaliteli hizmet sunulduğunu, her şeyden önemlisi müşteri memnuniyetinin sağlandığını gösteren bir semboldür. Çalıştay görevlilerimiz tüm bu şartların, gereklerin sağlandığını gördüler, teyit ettiler. Ben belgemizin Pamukkale Belediyemize hayırlı olmasını diliyor, bu kalite yolunda emek verenlere de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“GURUR DUYDUM”

Dünyaca kabul görmüş bir kalite yönetim sistemi biçimi olan “IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni hak kazanmanın Pamukkale Belediyesi gibi yeni kurulmuş, bir belediye için gurur verici olduğunu söyleyen Başkan Gürlesin, “Öğrenciler dahil yaklaşık 400 bin nüfuslu bir ilçeye hizmet veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana, hedefimiz Pamukkale ilçe Belediyesi’nin kalite yönetiminin iyi bir noktaya getirilmesi, vatandaş memnuniyetini sağlamaktı. Bizlerin çalışmalarını yaklaşık bir yıl boyunca 4 çalıştay inceledi, denetledi. Bu denetimler sonunda belgemizi aldık. Bizim için bu gurur tablosu. TSE’ye bugüne kadar 31 belediye bu belgeyi almış biz 32.belediyeyiz. Düşünün Türkiye’de 1200’ün üzerinde belediye var. 30 yıllık, 50 yıllık, 150 yıllık belediyeler bile bu belgeyi alamıyor. Ama biz daha 5. yaşımıza gelmeden kalitemizi belgelendirmiş olduk. Bundan dolayı çok mutluyuz” dedi.

“TARİHE BİR NOT DÜŞÜYORUZ”

“Bugün yine tarihe bir not düşüyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, TSE den KYS belgesi alan 32 belediyeden biri olarak Kalite yönetim sisteminin en son versiyonu olan TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim sertifikasının alarak aynı zamanda uluslararası IQNET belgelendirmesine de sahip olduklarını ve bu sayede çalışmalarını uluslararası tescilledikleri belirtti. Başkan Gürlesin konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Pamukkale Belediyesi olarak bizler birçok güzelliğe imza attık. Malumunuz yeni belediyeyiz. Göreve başladığımızda tabiri caizse masalarımız, sandalyelerimiz bile yoktu. Hamdolsun 5 yılı doldurmak üzereyiz. Bazı şeylere inanırsanız başarırsınız. İçinizde bir heyecan varsa netice alırsınız ve o cesareti kendinizde bulursunuz. Biz daima kaliteyi hedefledik. Bize bir emanet verilmiş ve başta şahsım, başkan yardımcılarımla ekibimiz ve personelimiz bu emanetin de hakkının verilmesi gerekiyor. Bu belgeyle bize yakışanı yapıyoruz”. Program sonunda ise TSE Ege Bölgesi Koordinatörü Kürşat Yılmaz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve bayrağı takdim etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.