Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Pamukkale’de ‘Kadına Şiddete Hayır’ Mesajı, Travertenler Turuncuyla Aydınlatıldı

Pamukkale travertenleri ile Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet binası turuncu ışıklan aydınlatıldı.

Tüm dünyanın en büyük problemleri arasında yer alan kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla her yıl “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” ile ilgili olarak çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu yıl Dünya genelinde olduğu gibi Denizli’de de önemli noktalar turuncu renge boyandı. Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet Binası ve Pamukkale Travertenleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binaları farkındalık oluşturmak için turuncu renkle ışıklandırıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla yapılan katılarak destek verdi.

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük problemlerinden biri olan kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve bunu önlemek için 25 Kasım önemli bir gün. Her yıl 25 Kasım dünyada ve ülkemizde “Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü” olarak kutlanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ilimizde de önemli noktalar farkındalık oluşturmak amacıyla “turuncu” renkle ışıklandırıldı.

İl Müdürlüğü binası ile birlikte Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binası ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale travertenleri “turuncu” renkle ışıklandırılarak kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık oluşturuldu. Pamukkale travertenleri turuncu renkle daha farklı bir hal aldı. Bu etkinlik Birleşmiş Milletler tarafından 2017 yılında “Dünyayı turuncuya boya” sloganıyla tüm ülkelerin şehirlerdeki önemli noktalarının ışıklandırılması ile uygulanıyor.  Pamukkale Belediyesi’de bu farkındalık projesine destek verdi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, eşi Derya hanım ile birlikte Ak Parti’nin İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldı. Lise kavşağından Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yürüyen grupta yer alanlar “kadına ve çocuklara yönelik şiddete hayır” sloganları attı.

“Kadına ve çocuğa şiddetin her türlüsüne karşıyız” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu sadece ilimize, ülkemize ait bir sorun değil. Bu dünyanın her ülkesinde maalesef var olan bir sorun. Farkındalık oluşturmak adına gereken her türlü desteği veriyoruz. ‘Dünyayı turuncuya boya’ sloganıyla yapılan etkinlikler çerçevesinde ek hizmet binamız ile birlikte Pamukkale travertenleri de  turuncu ışıkla aydınlatıldı. Biz her türlü şiddete karşı olmaya devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ