Egeyön Haber

PAÜ Kavşağında Meydana Gelen Kazaları Meclise Taşıdı

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı Denizli-Antalya karayolu üzerindeki Pamukkale Üniversite Kavşağında sık sık kazaların meydana geldiğini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına verdiği yazılı bir soru önergesiyle meclis gündemine getirdi.

Basmacı; “ Söz konusu kavşakta sık sık kaza olduğunu ölümlerin, yaralanmaların yaşandığını bilindiği halde böylesine trafiği yoğun olan bir bölgeye neden önlemler alınmamaktadır? Yayaların karşıdan karşıya geçişi için bile üst geçit yeni yapılmıştır. Ancak üst geçitte asansör yâda yürüyen merdiven yoktur. Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlarımız geçişi için bir asansör yâda yürüyen merdiven yapılması üst geçitin kullanımını teşvik ederek yaya kaynaklı trafik kazalarını çok büyük oranda engelleyecektir.” dedi.

Basmacı’nın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a verdiği yazılı soru önergesi;
Denizli-Antalya Karayolu Pamukkale Üniversitesi Kavşağında sık sık ölümle sonuçlanan trafik kazalarının olduğu bilinmektedir. Son 20 günde aynı bölgede 3 kişi kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. Bu kadar çok kaza olmasına karşın henüz üst geçit yeni yapılmıştır.

1) Sözü edilen kavşaktaki üst geçitte kullanımı özendirici, yaşlı ve engelli bireylerin üst geçiti daha rahat kullanabilmesi adına bir asansör, yürüyen merdiven yapmak gibi bir çalışmanız var mıdır?

2) 2018 yılı projelerinde yer almakta mıdır?  Varsa yapımı ne zaman bitirilecektir?

3) Denizli de Asansör, Yürüyen merdiven bulunmayan kaç kavşak vardır?

Denizli’de Trafik Büyük Sorundur

Basmacı sözlerine şu cümlelerle devam etti; “Denizli de bir türlü çare bulunmayan bir trafik sorunu vardır, yetkililer tarafından çok iyi araştırılmalı, trafik sıkışıklığını engellemek ve kazaları minimum düzeye indirmek amacıyla gerekli yerlere ihtiyaçlara cevap verebilecek kavşak, üst geçit gibi yapıların yapımına öncelik verilmesi gerekmektedir”. dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ