Egeyön Haber

Salihli’de ceviz hasadı başladı

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİ MAHALLELERİNDE CEVİZ HASADI DEVAM EDERKEN, MANİSA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ METİN ÖZTÜRK VE SALİHLİ TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ALİ DEMİR, CEVİZ HASADI YAPAN ÜRETİCİLERİ ZİYARET ETTİ.

Manisa’nın Salihli ilçesi mahallelerinde ceviz hasadı başlarken Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ve Salihli Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, ceviz hasadı yapan üreticileri ziyaret etti.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Salihli Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Meran Kayhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, ceviz hasadı yapan üreticileri ziyaret ederek kolaylıklar diledi. Salihli’de son yıllarda ceviz dikim alanlarının her yıl arttığını vurgu yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, “Ceviz dikim alanları her yıl artıyor. Salihli’de 2015 yılında 2 bin 4 dekar, 2016 yılında 5 bin 829 dekar, 2017 yılında 8 bin 443 dekar ceviz dikim alanı bulunurken, 2018 yılında ise 9 bin 983 dekara çıktı” dedi. Demir, ceviz fiyatlarının iyi olmasından dolayı, ceviz dikim alanlarının artmasına neden olduğunu sözlerine ekledi.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ