Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Salihli’ye uluslararası tanıtım

27.11.2018
A+
A-

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDEKİ ŞEHİT MUSTAFA SERİN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NİN YÜRÜTTÜĞÜ PROJE ÇERÇEVESİNDE İLÇEDE BULUNAN POLONYA, PORTEKİZ, İTALYA, ROMANYA VE BULGARİSTANLI ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE TİCARET VE SANAYİ ODASI KONFERANS SALONU’NDA GEMA VAKFI TARAFINDAN YERLİ TOHUM VE DOĞAL BESLENME KONUSUNDA KONFERANS VERİLDİ. KONFERANSTA AYRICA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE KENTİN EKONOMİSİ İLE TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİ TANITILDI.

Salihli’ye uluslararası tanıtım

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Şehit Mustafa Serin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yürüttüğü proje çerçevesinde ilçede bulunan Polonya, Portekiz, İtalya, Romanya ve Bulgaristanlı öğrenci ve öğretmenlere Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda GEMA Vakfı tarafından yerli tohum ve doğal beslenme konusunda konferans verildi. Konferansta ayrıca öğretmen ve öğrencilere kentin ekonomisi ile tarihi ve kültürel değerleri tanıtıldı.

Konferans’ın bir bölümünde, ev sahibi Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, ilçenin ekonomisi ile tarihi ve kültürel değerleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Doğanın korunması gereken en önemli değerlerimizden biri olduğunu belirten Yüksel, “Biz doğayı atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan ödünç aldık. Onu en iyi şekilde korumak bizim görevimizdir.” dedi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın akredite bir oda olduğunu, Avrupa’nın herhangi bir kentinde verilen hizmetin aynısının Salihli’de de sunulduğunu anlatan Yüksel, Salihli hakkında şu bilgileri verdi: “Salihli, çağdaş bir kenttir. Biz burada yaşamaktan son derece memnunuz. Kentimizde tarım çok önemli bir paya sahiptir. Gelirin yüzde 60’ı tarımdan elde ediliyor. En önemli gelir kaynağımız ise kuru üzümdür. Tescilli Salihli Kirazı da önemli ürünlerimizdendir. Salihli’nin tarihi değerleri de çok dikkat çekicidir. Tarihte basılmış olan ilk madeni paranın mucidi Lidya’nın merkezi de Salihli’dir. Sizi burada ağırlamaktan son derece mutluyuz. İyi ki geldiniz, hoş geldiniz.”

Yüksel, konuşmasının sonunda Salihli Şehit Mustafa Serin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden proje koordinatörü Nazan Güvenç ile diğer ülkelerden gelen proje liderlerine Salihli’nin karakteristik tarımsal ürünü olan kuru üzüm ve tanıtım kitapçığı hediye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.