Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sandık görevlisi krizi sonrası istifa eden Arda Arpacı’dan ilk açıklama

CHP Pamukkale’de yaşanan sandık görevlisi listesi krizi sonrası genel merkezin talebiyle istifa ettiği açıklanan CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, sosyal medyada hesabından açıklama yaptı. Arpacı, CHP Denizli İl Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada ‘Genel merkezin talebiyle’ denmesine rağmen ‘Kendi isteğiyle’ istifa ettiğini açıkladı.

CHP Pamukkale'de yaşanan sandık

CHP Pamukkale’nin YSK’ya bildirmesi gereken sandık görevlisi listesini geç vermesi sonrası yaşanan krizde ilçe başkanı Arda Arpacı’nın istifa ettiği ifade edilmişti. Sosyal Medya hesabından açıklama yayımlayan Arda Arpacı, olayın basına yansıdığı gibi olmadığını ifade ederek, istifayı genel merkezin talebi ile değil, kendi isteği ile ettiğini ifade etti.

ARPACI’DAN İL BAŞKANLIĞININ AÇIKLAMASI İLE AYRI İFADELER GELDİ

Arpacı ayrıca CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum’un yaptığı açıklamada 2 gün önce istifa ettiği ibaresine karşılık 1 gün önce istifa ettiğini, genel merkezin talimatıyla ibaresine karşı da kendi isteği ile istifa ettiği ifadeeleri dikkat çekti.

Arda Arpacı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Pamukkale İlçesinde yaşanan sandık görevlilerine ilişkin gelişmeler, bilgi edinilmeden yanlı-amaçlı şekilde yansıtılmış, gerçeklerden uzaktır.
Gelişmenin özeti şöyledir.

23.04.2023 pazar günü verilen süre içinde Pamukkale İlçe Seçim Kuruluna giderek 1 ve 2 No’lu İlçe Seçim Kurulu Hakimliğinde 712 kişilik sandık kurulu üye listelerini teslim ettik. Seçim kurulu görevlisi gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sisteme girişleri gerçekleştirdi. Teslim edildiğine dair evrakları aldık. Teslimattan iki gün sonra Pamukkale İlçe Seçim Kurulu’nun Siyasi Parti İlçe Başkan ve Seçim Kurulu yetkililerinin de bulunduğu toplantı da gündem konuşuldu, karara bağlandı. Daha sonra AKP temsilcilerinin sandık görevlilerimize ilişkin itiraz da bulunduğu ve itirazın değerlendirilerek 1. No’lu seçim çevresinde 4 red, 3 olumlu oy ile AKP’nin itirazı reddedilirek 438 sandık görevlimiz kabul edildi. 2. Seçim çevresinde ise 274 sandık görevlimiz 2 red, 5 kabul oyu ile reddedildi ve süreç başladı. İki farklı seçim çevresinde 2 farklı karar sonrası gerekli itirazımızı İl Seçim Kurulu’na yaptık. 26.04.2023 tarihinde İl Seçim Kurulu değerlendirmesinde itirazımız reddedildi. İl Seçim Kurulu’nun red kararı sonrası YSK’ya gerekli itirazı yaptık, kararın lehimize sonuçlanmasını bekliyoruz. Halen süreç devam etmektedir.
26/04/2023 tarihi itibarıyla (Birgun önce) ilçe Başkanlığı görevimden tüm sorumluluğu alarak “Kendi İsteğimle” istifa ettim.
İstifam sonrası 13 yönetim kurulu üyemiz, 27/04/2023 tarihinde toplanarak 2023/10 sayılı kararı ile tüzüğümüzün gereğini yaparak Dr. İsmail Gözlükaya’yı ilçe başkanlığına seçmiştir.
Bu seçim sürecinde AKP ve yandaşlarının bu tür oyunlar oynayacağını, provakasyonlar yapacağını biliyorduk. Bu arada seçim kurulu binası önünde akp yetkilileri basın açıklaması yaparak ilgileri etkilemeye çalışmışlardır. Hiçbir partilimiz ve seçmenimiz merak etmesinler ki biz tüm sandıklarda mevcut yönetim ve yeni başkanımız güvenliği sağlayacaktır. Bende tüm gücümle partimin Pamukkale ilçesinde geçmişte olduğu gibi çalışmaya devam edeceğim.
Tüm seçmenlerimize saygılar sunar 14 Mayıs 2023 günü herkesi sandık başına davet ediyorum.
ARDA ARPACI
ÖNCEKİ DÖNEM İLÇE BAŞKANI